Як в'язати волосінь.

В'язати волосінь можна різними способами. Це вміння знадобиться будь рибалці незалежно від його досвіду. Перерахувати абсолютно всі способи зав'язування волосіні тут неможливо, тому обмежимося декількома методами, які отримали широке поширення.

Інструкція
1

Глуха найпростіша петля. Перегніть волосінь, складіть її удвічі і зав'яжіть на кінці звичайним вузлом. Покращений варіант цієї ж петлі зав'язується так: перегніть волосінь, складену вдвічі, оберніть навколо обох кінців один раз. Після чого Протягніть її, не відпускаючи, в петлю і затягніть. Такими петлями прив'язують поводки в донної снасті, а також міняють на вудках повідці з гачками. Розмір петлі вибирається за бажанням рибалки.

2

Морська петля. Складіть волосінь і перекрутити її в невелику петлю. У цю петлю знизу пропустіть вільний кінець, захлестніте за інший кінець, натягнутий. Далі знову пропустите захлеснуті кінець в петлю. Натягом утворилася петлі затягніть цей же кінець у вузол, але для страховки притримуйте вільний кінець інший рукою. Якщо цей кінець скласти удвічі перед його повторним просмикування в петлю, то вузол можна легко розв'язати, потягнувши за кінець.

3

Петля з обвивши зав'язується просто. Зробіть вузол на кінці без затягування, зробіть потрібного розміру петлю, оповте навколо волосіні кінець два рази. Знову просмикніть кінець у вузол і затягніть.

4

Стопор для ковзного поплавця. Цей стопор повинен зупиняти поплавок, ковзний по воді, тому й необхідно, щоб цей вузол не тільки відмінно тримався на волосіні, але крім того і пересувався по ній вільно. Найкращим стопором для поплавка є вузол, зав'язаний з волосіні з діаметром 0,4 міліметра, яка складена вдвічі і прикручена навколо основної волосіні вільним кінцем за допомогою п'яти або шести витків. Закріплюється стопор вузлом під назвою "петля з обвивши", який був описаний вище.

Корисні поради

Варто також сказати кілька слів про вузол для якоря, іменованому "Хрестом". Правда, цим вузлом пов'язують швидше мотузку, ніж волосінь. Від кінця мотузки відміряйте 2 метри, і зробіть простий вузол без затяжки. Відступите від цього вузла півметра і зробіть ще один вузол, перехлестивая його з першим. Розведіть пов'язані сторони, розтягніть петлі. Покладіть вантаж в середину хреста. Протягніть кінець мотузки через всі петлі і зв'яжіть разом з основною мотузкою одним з морських вузлів (будь-яким простим).

Цей вузол простий у виконанні - химерну мотузяну сітку у формі хреста можна зробити для вантажу в лічені миті. Цей вузол ви можете пов'язати на кінці цільної довгій мотузці і з окремого її відрізка довжиною до 2-х метрів.