Як зміцнити голеностоп.

М'язи і суглоби ніг - справжні трудівники. Вони носять на собі вагу вашого тіла весь день і справляються з цим чудово. Правда іноді надмірні навантаження можуть призвести до проблем у ногах. У першу чергу страждають суглоби: колінний і гомілковостопний . Травма гомілковостопного суглоба є найбільш поширеною побутовою травмою в холодну пору року, коли на дорогах з'являється ожеледь. Щоб запобігти травми голеностопа, виконуйте нескладні вправи.
Вам знадобиться
  • - дрібна кругла галька;
  • - скакалка;
  • - платформа 10-15 см;
  • - пляшка або гантель;
  • - гудзики.
Інструкція
1
Влітку частіше ходіть босоніж. Краща вправа для голеностопа - це біг по піску або дрібної гальці. Щоб виконувати цю вправу і в холодну пору року, купіть досить великий котячий лоток. Верхню сітку можете викинути, а в лоток насипте дрібну округлу річкову гальку. Поставте лоток у ванній перед умивальником і двічі в день, під час ранкового і вечірнього туалету, переступали на цій гальці босими ногами.
2
Ходіть на зовнішній і внутрішній стороні стопи щодня. Проробляйте шлях до кухні на зовнішній стороні, а зворотний шлях - на внутрішній. Відмовтеся від домашніх капців. Якщо у вас вдома занадто холодну підлогу, ходите в шкарпетках.
3
Виконуйте кругові рухи стопами. Сядьте на стілець або диван. Витягніть ноги і відірвіть їх від підлоги. Утримуючи ноги на вазі, обертайте стопи всередину, а потім назовні. Виконайте по 15-20 обертань у кожну сторону. Якщо ви відчуєте легке печіння в суглобах, значить ви отримали достатнє навантаження.
4
Встаньте носками ніг на невелику платформу так, щоб п'яти вільно звисали. Піднімайтеся на носках якомога вище, потім повільно опускайтеся вниз. Для підвищення навантаження можна взяти в руки гантелі або покласти на плечі штангу. Але робота з обтяженнями можлива тільки при абсолютно здоровому гомілковостопному суглобі.
5
Стрибайте через скакалку. Стрибки зі скакалкою є ідеальним вправою для зміцнення голеностопа і кистей рук. Щоб повністю навантажити щиколотки, стрибайте, не згинаючи колін, тільки за рахунок роботи гомілковостопних суглобів.
6
Ще одне відмінне вправу, спрямоване не тільки на тренування голеностопа, а й на профілактику плоскостопості в цілому. Розсипте по підлозі дрібні предмети, наприклад гудзики, і збирайте їх пальцями ніг. Складайте в стакан або коробку. Робіть це з положення стоячи. Цим ви додатково поліпшите своє почуття рівноваги.
7
Під час сидячої роботи катайте босою ногою під столом пляшку або гантель. Щоб не створювати зайвого шуму, підкладіть під снаряд шматок м'якої тканини.