Як зробити зображення розмитим.

Далеко не завжди фотограф прагне зробити фотографію максимально чіткою. Він може виділяти на ній одні об'єкти хорошою фокусуванням, інші - поганий. Також фотограф може з метою досягнення художнього ефекту зробити розмитою всю фотографію.
Інструкція
1
Якщо вам потрібна значна глибина різкості (щоб всі об'єкти вийшли однаково сфальцьованими, але весь знімок в цілому був трохи розмитим), застосуєте безлинзовий об'єктив - так званий стінопис. Такі об'єктиви існують і для цифрових фотоапаратів (розрахованих на змінні об'єктиви).
2
Використовуючи об'єктив з дуже великою глибиною різкості, можна виділяти одні об'єкти на фоні інших. Включіть в апараті режим ручного фокусування, потім налаштуйте фокус таким чином, щоб виділеним виявився потрібний об'єкт. Можна зробити розмитим фон, а об'єкт різким, можна навпаки, все залежить від вашого художнього задуму.
3
На чорно-білих знімках спробуйте домогтися заздалегідь заданій розмитості за допомогою спеціального об'єктива, званого мягкорісующий. Для кольорової фотографії цей прийом не годиться, оскільки це пристосування використовує явище хроматичної аберації. Тому або включите в цифровому апараті режим чорно-білій зйомці або сепії, або застосовуйте в плівковому апараті чорно-білу плівку, або надалі за допомогою комп'ютера перетворите готовий знімок в чорно-білий.
4
Спробуйте при зйомці поміщати між об'єктивом і об'єктом листи злегка подряпаної скла, оргскла. Цифровий фотоапарат дозволяє відразу побачити на екрані, який саме ефект вийде в результаті. Ще краще, якщо він при цьому буде підключений до телевізора (більшість цифрових фотоапаратів має відеовихід) - так ви ще краще побачите результат застосування ефекту ще перед зйомкою.
5
Перевірте, який ефект розмитості виходить, якщо одночасно зі зйомкою злегка переміщати апарат.
6
Для переробки готового знімка в розмитий використовуйте растровий графічний редактор. Він може бути будь-яким - тим, до якого ви звикли, якщо в ньому є функція размиванія.Напрімер, в редакторі GIMP дану операцію здійснюйте наступним чином: «Фільтри» - «Розмивання» - «Гаусове розмивання (IIR)».
7
Якщо необхідно розмити не всі зображення , а тільки його частину, перед здійсненням даної операції виділіть цю частину. Так можна виділяти об'єкти один щодо одного вже після зйомки.