Як перевіряти працездатність транзистора.

Критерієм справності біполярного транзистора є його здатність підсилювати сигнал у стільки разів, у скільки його підсилює в тому ж режимі гарантовано справний прилад того ж типу. Перевірити, чи так це, можна різними способами.
Інструкція
1
Ніколи не перевіряйте транзистори прямо в схемі, за винятком випадків, коли прилад для перевірки спеціально призначений для роботи в такому режимі. Але навіть у цьому випадку схема повинна бути знеструмлена, а всі конденсатори в її складі - розряджені.
2
Якщо прилад розрахований на перевірку транзистора поза схемою, Випаяти його.
3
При відсутності спеціального приладу для перевірки транзисторів скористайтеся звичайним омметром. Переконайтеся, що струм короткого замикання його щупів не перевищує максимально допустимого для деталі. Врахуйте, що у стрілочного вимірювального приладу в режимі омметра на чорному проводі зазвичай присутній позитивний полюс, а у цифрового - негативний.
4
Якщо перевіряється транзистор структури npn, він повинен проводити струм від бази до емітера і від бази до колектора, коли до бази прикладений позитивний полюс, і не повинен проводити при додатку напруги до переходів у зворотній полярності. З транзистором структури pnp ситуація протилежна.
5
Якщо вимірювальний прилад має режим перевірки біполярних транзисторів, підключіть його до відповідного гнізда або затискачів відповідно до структури і цоколевкой. Попередньо перемкніть прилад в режим вимірювання коефіцієнта передачі струму транзисторів. Прилад відобразить саме цей параметр. Порівняйте його з паспортним.
6
Дуже цікавим прийомом є перевірка транзисторів в робочому режимі. Зберіть підсилювальний каскад, блокинг-генератор або мультивибратор за схемою, найбільш підходящий для транзистора перевіряється типу. Для мультивибратора знадобиться другий, гарантовано справний транзистор (тієї ж структури, якщо мультивибратор симетричний, або протилежною, якщо несиметричний). Включіть в схему перевіряється транзистор, і якщо вона запрацює так, як повинна, він є ісправним.Подавая на підсилювальний каскад сигнали різних частот або змушуючи генератор працювати на різних частотах зміною номіналів його елементів, можна знайти максимальну робочу частоту транзистора . Виміряти її можна частотомером.