Як зробити гравер. гнучкий вал для гравера своїми руками.

Гравіювання є захоплюючим заняттям, здатним подарувати радість творчості будь-якій людині. Сьогодні ринком пропонується саме різне обладнання для гравіювання - від аматорських механічних граверів до професійних лазерних. Компактний гравер китайського виробництва можна придбати всього за кілька сотень рублів. Однак ті, хто одержимий бажанням робити все своїми руками, можуть без праці виготовити найпростіший механічний гравер самі.
Вам знадобиться
  • Гнучкий вал з набором фрез від зуболікарській бормашини, електродвигун невеликої потужності, набір слюсарного інструменту, заточний верстат, електродриль.
Інструкція
1
Підберіть всі компоненти, необхідні для виготовлення гравера.В загальному вигляді схема гравера виглядає наступним чином: електродвигун - шківи - гнучкий вал. Від електродвигуна обертання передається через шківи з гумовими пассіка на гнучкий вал, на кінці якого закріплюються гравірувальні фрези.Електродвігатель підібрати не складно, підходить будь-яка модель, що працює від змінного струму напругою 220 вольт - від вентилятора, магнітофона, електробритви тощо Дуже добре підходять двигуни від швейних машин, оскільки вони оснащені реостатом для зміни швидкості вращенія.Возможность вибору гнучкого вала досить обмежена. Основним і найоптимальнішим варіантом є гнучкий вал від стоматологічної бормашини. Він має затискну цангу для фрез, завдяки чому відпадає необхідність придумувати спосіб кріплення фрез самому.Шківи можна взяти від старих магнітофонів, які зберігаються в коморах або на горищах більшості будинків. Разом з ними слід забрати і пассіка.
2
Виготовте станину для кріплення всіх компонентів пристрою. Її конструкція являє собою підставу (лист текстоліту або товстої фанери) з встановленим на ньому кронштейном для кріплення гнучкого валу. Кронштейн найзручніше виготовляти у вигляді хомута, що вінчає стійку, закріплену на підставі.
3
Закріпіть на станині двигун і гнучкий вал. Двигун кріпиться безпосередньо до основи, гнучкий вал вставляється в хомут кронштейна. Після затягування гайки хомут повинен щільно охоплювати і надійно фіксувати кінець гнучкого вала.
4
З'єднайте шківи з валами двигуна і гнучкого вала. При розбіжності діаметрів валів з посадочними отворами шківів потрібно використовувати перехідні втулки. Шківи на валах кріпляться за допомогою Засвердлювання їх фланців разом з валами і подальшого штифтування. Для забезпечення щільності посадки шківів на вали можна застосовувати і епоксидну смолу.Іспользованіе шківів корисно тим, що вони дозволяють збільшити швидкість обертання фрези. Чим вище швидкість обертання бору, тим якіснішою виходить гравірування. Проте можливо і пряме з'єднання вала двигуна з гнучким валом - без використання шківів.
5
При необхідності прямого з'єднання вала двигуна з гнучким валом здійсните його за допомогою шматочка гумового шланга, кінці якого надягають на сполучаються вали. Шланг в даному випадку відіграє роль муфти. Єдина вимога до нього полягає в тому, щоб він щільно охоплював кінці валів, виключаючи їх прослизання.
Корисна порада
Гумові пассіка можуть бути замінені гумовими кільцями, відрізаними від звичайних мотоциклетних камер. Термін їх служби буде невеликий, зате число необмежено.