Як зробити промивання шлунка.

Отруєння людей харчовими продуктами відбувається досить часто. І, добре знаючи, що ж у цій ситуації слід зробити, ви, можливо, навіть врятуєте життя собі або іншій людині. Звичайно, в першу чергу необхідно додзвонитися до швидкої допомоги. Якщо отруїлася відразу потрапить до лікарні, йому промиють шлунок професійно. Але медики поруч бувають далеко не завжди.
Інструкція
1
Відчувши перші ознаки отруєння, необхідно зігнутися і завести два пальці глибоко в рот, натиснувши на корінь язика. Блювотний рефлекс допоможе спорожнити шлунок від шкідливих речовин, і наслідки отруєння будуть не такими серйозними.
2
Наступним етапом ваших дій має бути промивання шлунка. Але врахуйте, що робити це можна, якщо у людини, яка отруїлася, є шлункова кровотеча, якісь виразки, запалення або опіки в порожнині рота, а також серцево-судинні захворювання.
3
Приготуйте в кип'яченій воді розчин питної соди - на літр води слід брати столову ложку соди. Соду ретельно розмішайте і почекайте, поки з розчину не вийдуть бульбашки вуглекислого газу. Рідини такий повинно бути не менше трьох або чотирьох літрів, оскільки процедуру заповнення шлунка вам доведеться виконувати кілька разів.
4
Посадіть людини і змусьте його випити відразу якомога більше рідини. Дорослі за один раз можуть випити до півтора літрів. Вмовляйте його випити ще більше. Шлунок повинен добре заповнитися водою, щоб його стінки розтягнулися, і розчин соди міг проникнути в усі його складки.
5
Після цього хворий повинен натиснути однією рукою на шлунок, а два пальці іншої руки постаратися засунути глибше в рот, до кореня язика. Якщо у нього нічого не виходить, зімітуйте блювотний рефлекс: потягніть за мову або натисніть на нього.
6
Намагайтеся змусити людину знову повторювати процедуру промивання до тих пір, поки при блювоті чи не з'явиться чиста вода. Якщо минуло багато часу, і ви думаєте, що частина шкідливих речовин вже встигла потрапити в шлунок, поставте ще й клізму.
7
Після промивання шлунка хворому варто полежати близько 10 хвилин з теплою (але не гарячої!) Грілкою на животі. Грілка не повинна бути важкою, і прикладати її необхідно через прокладку.
8
Щоб «зв'язати» залишився в організмі отруту, рекомендується після промивання шлунка випити активоване вугілля та проносний. Але якщо отруєння сталося від вживання якийсь припікають рідини, то проносні засоби протипоказані.