Як крутити гвинт.

Уміння правильно закручувати і викручувати гвинти необхідно кожному домашньому майстру. Для здійснення цієї операції промисловістю випускається широка гама інструментів - від простих викруток до електричних шуруповертів.
Інструкція
1
Перш, ніж здійснювати будь-яку операцію з гвинтом, переконайтеся, що його вилучення або додавання не приведе до заклинювання механізму і подальшого його руйнування, падінню об'єкта, зняттю кришки, за якою знаходяться переміщаються або струмопровідні частини, а також що ваші руки або інструмент не опиняться в безпосередній близькості від таких частин. При необхідності, зупиніть або обесточьте пристрій, з яким ви збираєтеся працювати.
2
Правильно підберіть викрутку або змінне жало. Не намагайтеся відкручувати, скажімо, гвинт з хрестовим головкою шліцьовій викруткою, навіть якщо це виходить. Розмір жала також досить важливий - воно має підходити до шліцу і по цьому параметру.
3
Особливо важливо забезпечити правильне поєднання шліца і жала, якщо ви займаєтеся ремонтом мобільних телефонів. Ні в якому разі не намагайтеся використовувати для цього викрутку Philips (крім апаратів Samsung, де такі гвинти іноді застосовуються). Не пошкодуйте коштів на спеціальний набір, і він окупиться після ремонту першого ж апарату за рахунок того, що ви його відремонтуєте замість придбання нового.
4
Якщо ваша викрутка має змінні біти, що кріпляться за допомогою магніту або кульки з пружиною, виробіть звичку при зміні жала тут же класти попереднє в коробку і закривати її. Якщо не виробити цю звичку, незабаром ви втратите все біти.
5
Якщо не вказано інше, при закручуванні гвинта обертайте його за годинниковою стрілкою, при відкручування - проти. Виняток становлять гвинти з лівою різьбою. Якщо з протилежного боку є гайка, притримуйте її ключем або плоскогубцями.
6
Ніколи не прикладайте до гвинта при закручуванні надмірних зусиль, інакше можна зірвати різьбу. Особливо це важливо при роботі з шуруповертом. Навчіться користуватися вбудованим в нього обмежувачем зусилля.
7
Спільно з шуруповертом використовуйте тільки біти, призначені для цього. Перемикання напрямку обертання здійснюйте за допомогою перемикача реверсу, розташованого поруч з курком.