Як розвести хлорне залізо.

Хлорне залізо (хімічна формула FeCl3) являє собою кристали чорно-коричневого кольору з різними відтінками залежно від домішок: від червоного до фіолетового. Речовина надзвичайно гігроскопічна, швидко поглинає вологу з повітря, перетворюючись на гексагідрат FeCl3х6Н2О - кристали жовтого кольору.
Інструкція
1
Отримують цю речовину або шляхом впливу газоподібного хлору на залізні стружки (краще - тирса): 2Fe + 3Cl2 = 2FeCl3Лібо шляхом окислення хлористого заліза хлором: 2FeCl2 + Cl2 = 2FeCl3
2
При використанні в якості «протруйника», має істотну перевагу перед концентрованою азотною кислотою: адже в ході травлення не утворюються отруйні оксиди азоту, насамперед, знаменитий «лисячий хвіст» - NO2! Однак розчинити безводне хлорне залізо не так-то просто.
3
Найчастіше, особливо, при використанні в аматорській практиці, воно або взагалі розчиняється з працею, або при розчиненні утворює мелкодисперсную суспензія, яка дуже заважає роботі. Через неї виникають дефекти травлення - «непротрави». Як же справитися з цією проблемою? Правильно розчиняти!
4
Слід використовувати не більше 1 частини хлорного заліза на 3 частини води (за вагою). Вода повинна бути гарячою. Само собою, як можна більш чистою, в ідеалі - дистильованої. Ємність повинна бути скляною або керамічної (в крайньому випадку, з пластику, що витримує високу температуру).
5
Додають хлорне залізо в гарячу воду маленькими порціями, при інтенсивному перемішуванні. Багато недосвідчених любителі надходять навпаки: ллють воду в загальну масу хлорного заліза, і дивуються: чому ж виходить якась нісенітниця! Процес розчинення супроводжується бурхливим газоутворенням, причому в цих газах присутній отруйний хлор, тому краще робити все під тягою, в крайньому випадку - на відкритому повітрі.
6
Після того, як розчиниться остання порція, треба почекати мінімум кілька годин (краще - добу). За цей час випаде осад, який відокремлюється фільтруванням. Розчин хлорного заліза - прозору темно-коричневу рідину - можна зберігати в чистій пластикової ємності практично необмежений термін.
7
В окремих випадках, якщо розчинення йде з великими труднощами, можна спробувати «підкислити» розчин, додавши приблизно 10% (від загальної ваги хлорного заліза) соляної кислоти. Як правило, це допомагає.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WtRTsPp9Qmk
Корисна порада
Хлорне залізо знаходить широке застосування, головним чином, при травленні друкованих плат. Також може застосовуватися при очищенні промислових і стічних вод, будучи більш ефективним коагулянтом в порівнянні з сульфатом алюмінію. Використовується як каталізатор в деяких видах органічного синтезу, а також в будівельній справі (добавка до портландцементу).