Як нанести малюнок на скло. поради з нанесення попереднього малюнка на скло.

Перші згадки про вітражі відносяться до I століття до нашої ери. Тоді виготовлення вітражів було справою професіоналів. Зараз зробити імітацію вітражного скла може кожен. Досить виконати розпис по склу в вітражної техніці. Цим способом можна без зусиль декорувати будь-які скляні поверхні. Не дивно, що останнім часом «малювання» по склу стало модним хобі. Нанести рисунок на скло можна за допомогою спеціальних акрилових фарб на водній основі або акрилових фарб на основі алкідних смол.
Вам знадобиться
  • - Рельєфні штампи;
  • - синтетичні кисті;
  • - контури по склу;
  • - акрилові фарби;
  • - палітра;
  • - акриловий лак;
  • - розчинник;
  • - ватяні диски.
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати рисунок для нанесення на скло. Звичайно, можна придумувати рисунок по ходу розпису, проте добре малювати вміють не всі. Для таких випадків у продажу є спеціальні рельєфні штампи, рисунок з яких можна перенести на скло. Можна зробити і по-іншому. Виберіть рисунок (можна в інтернеті), обробіть його так, щоб залишився тільки контур, роздрукуйте і прикладіть до скла з боку зворотної тієї, на якій ви будете малювати. Потім злегка змочіть папір, щоб вона прилипла до скла. Можна починати розпис. Не забудьте розписувати поверхню попередньо протерти спиртом, щоб прибрати жирні сліди від пальців та інші забруднення.
2
Малюнок на скло можна наносити, використовуючи спеціальні контури або без них. Контури по склу, як і фарби, випускаються різних кольорів, зазвичай упаковуються в тюбики і застосовуються для створення розпису по склу в вітражної техніці. Густіші, ніж фарби, контури перешкоджають змішуванню та розтіканню акрилу, однак їх досить складно наносити, і тут не обійтися без тренувань. Контур потрібно наносити, злегка здушивши тюбик і досить швидко пересуваючи його «носик» по поверхні в потрібному вам напрямку. Швидкість і натиск повинні бути однакові на всьому протязі ведення лінії, або ви отримаєте нерівний контур. Невеликі нерівності можна підправити за допомогою ватної палички, змоченої у воді.
3
Потім візьміть синтетичну кисть у формі конуса. Чим дрібніше деталі малюнка, які потрібно розфарбувати, тим тонше повинна бути кисть. Нанести рисунок на скло можна двома основними техніками. Перша техніка більше підходить для прозорих (вітражних) фарб, але непрозорі акрилові фарби також можна наносити цим способом. Щоб акрилові фарби лягли гладко, наберіть на пензлик побільше кольору і, злегка торкаючись до скла, тягніть фарбу потрошку в сторони, рівномірно розподіляючи її по поверхні не дуже тонким шаром. Як тільки фарба перестає вільно стікати з кисті, набирайте її знову. Робіть це часто і швидко, щоб не давати засохнути краях прокрашенного простору, інакше ви отримаєте непривабливі розлучення. Кисть не повинна двічі стосуватися одного і того ж місця, акрилові фарби наносяться в цій техніці тільки один раз.
4
Якщо ви збираєтеся робити розпис по склу алкідними фарбами, то техніка нанесення буде такою ж. До відома, акрилові фарби на основі алкідних смол, на відміну від фарб на водній основі, краще розтікаються і не вимагають запікання, але мають різкий запах і змиваються тільки розчинником. Друга техніка нанесення нагадує звичайне малювання по папері. Для виконання розпису по склу в цій техніці знадобляться непрозорі акрилові фарби. Зазвичай в цій техніці малюють квіти. При цьому робляться широкі мазки. У цій техніці можна наносити один шар фарби поверх іншого, але перший шар повинен встигнути висохнути.
5
Після того, як ви завдасте рисунок на скло, дайте йому висохнути. Час повного висихання зазвичай вказується в інструкції до фарб. Більшість акрилових фарб на водній основі вимагають запікання. Запекти вироби, розписані акриловими фарбами на водній основі, можна в духовці при температурі, вказаній в інструкції. Завершальний штрих, який закріпить результати вашої праці, це покриття акриловим лаком. Покривати акриловим лаком бажано і вироби, розписані алкідними фарбами, і вироби, декоровані фарбами на водній основі.
6
Кілька невеликих секретів. Якщо ви хочете надати фактурність малюнку, візьміть жорстку кисть. Вона буде залишати борозенки, які при висиханні зроблять поверхню нерівною. Для цього можна скористатися і поролоновою губкою. Умочуючи губку у фарбу, рухами наносите фарбу на поверхню. Якщо у вас немає потрібного кольору, ви можете спробувати отримати його, змішуючи між собою наявні відтінки. Якщо вам потрібно зафарбувати велику поверхню (зробити фон), скористайтеся аерозольній акриловою фарбою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pwzFBQS6LwM
Зверніть увагу
При використанні акрилових фарб на основі алкідних смол частіше провітрюйте приміщення, щоб позбутися від різкого запаху. Не зайвим буде також використання респіратора.
Корисна порада
Після роботи обов'язково потрібно вимити кисті, які використовувалися в процесі розпису по склу. Якщо ви використовували фарби на водній основі, їх можна змити звичайною водою. Головне, не давати їм засохнути. Фарби на основі алкідних смол і акриловий лак можна змити тільки спеціальним розчинником. Для цього умочіть ватний диск в розчинник і гарненько протріть кисті. Залишки розчинника з кистей можна змити водою з милом.
Для створення картинки на склі не потрібні унікальні художні навички. Використовуючи техніку примітивного народного малюнка, ви цілком можете створити оригінальний рисунок, мало чим відрізняється від дитячої розмальовки. Незважаючи на простоту виконання, така робота здатна створити атмосферу затишку в домі.
Вам знадобиться
  • Ватман, рамка зі склом, маркер для кераміки, акрилові фарби, пензлі, дерев'яні палички
Інструкція
1
Створіть ескіз майбутнього малюнка. Для цього слід регулювати ватман під розмір скла. Намалюйте на ватмані максимально простий (стилізований) ескіз для картинки. Намагайтеся заповнити весь простір листа, не залишаючи порожніх місць. Чим більше деталей, тим краще. Врахуйте, що рисунок буде дзеркальним відображенням ескізу, тому несиметричні деталі, знаки і букви робіть у зворотному виконанні.
2
Помістіть готовий ескіз в рамку, притисніть склом і за допомогою маркера для кераміки наведіть контур на скло. При цьому тримайте раму зі склом прямо перед собою, а не під кутом. Працюючи маркером, починайте ні з центральних деталей, а з контурів, щоб переконатися, що лінія виходить рівномірної товщини.
3
Накидаючи контур, малюйте зверху вниз і зліва направо, щоб не затерти намальовані лінії (вони застигають не відразу, а за 20-30 секунд). Будьте обережні - навіть застиглий контур можна пошкодити нігтем. Після наведення всього малюнка дайте йому близько хвилини підсохнути.
4
Приступайте до зачистки. Вирівняйте товщину контурів малюнка дерев'яною паличкою. Занадто товстий контур соскребіте паличкою, на блідій лінії наведіть контур повторно, намагаючись не пережимати.
5
Щоб додати малюнку об'ємність, наведіть відблиски. Робити це потрібно дуже тонким пензликом, використовуючи перламутрову фарбу - вона добре чіпляється за скло і не реагує на фарбу, наносимую поверх неї. Залиште роботу для повного висихання. Потім дерев'яними паличками підрівняйте лінії відблисків.
6
Приступайте до розфарбуванні контуру. Починайте з дрібних деталей і закінчуйте фоном. Попередньо добре продумайте кольору. Кольори наносите шарами, тобто спочатку нанесіть на потрібні деталі один колір, дайте фарбі просохнути, а потім беріться за черговий відтінок.
7
Перед нанесенням фону переконайтеся, що фарба на всіх ділянках висохла. Зробити фон пензлем або губкою досить складно, краще використовувати пальці. Занурте вказівний палець у фарбу і нанесіть смугу круговим рухом. Відразу ж під нею великим пальцем нанесіть смугу іншого кольору, а на стику круговими рухами змішайте кольору. Намагайтеся не економити фарбу, інакше змішати кольори не вийде.
8
Коли фон буде заповнений фарбою, швидко підійміть скло, поверніть його до себе лицьовою стороною і пальцями розітріть стики, замазуючи просвіти. Особливу увагу приділіть краях скла, намагаючись, щоб фарба лягла рівномірно. Тепер дайте малюнку висохнути.
9
Готовий рисунок заправте в рамку. При цьому виворітна сторона скла повинна бути сухою. Будьте обережні при роботі, щоб не зірвати фарбу по краях скла. Після заправки малюнка в раму обережно протріть лицьову сторону спиртом. Ваш шедевр готовий.