Як замінити кулер на процесорі.

Кулер на процесорі, як і інші рухомі деталі, з часом схильний до зносу. Крім того, він може забитися пилом і почати моторошно шуміти. В цьому випадку можна спробувати його почистити і змастити, а можна просто замінити.
Інструкція
1
Перш ніж купувати новий кулер, потрібно з'ясувати, який саме кулер вам потрібен. Більшість кольорів для процесорів універсальні, але, тим не менш, трапляються й винятки, тому дізнайтеся, який сокет у вас на материнській плате.Виясніть це можна, заглянувши в інструкцію до неї. Якщо ж інструкції немає, тоді скачайте якусь діагностичну програму, наприклад CPU-Z. Знайти її можна на сайті виробника http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html.
2
Розпакуйте архів і запустіть файл cpuz.exe. Програма не вимагає установки і запуститься відразу. На вкладці CPU знайдіть рядок Package, напис навпроти неї і буде сокетом на вашій материнській платі (наприклад, Socket LGA 1156).
3
Крім сокета, кулера розрізняються ще ефективністю охолодження, а так же, рівнем шуму. Багато спеціалізовані сайти часто проводять порівняльні тести кольорів, знайти їх можна на сторінках www.thg.ru/, www.overclockers.ru/або www.ixbt.com/. Коли визначитеся з вибором, йдіть в магазин і купуйте.
4
Переконайтеся, що в комплекті з кулером іде термопаста. Якщо її немає, то купите її в комп'ютерному магазині, або в магазині радіодеталей.
5
Тепер зніміть старий кулер. Кріплення на ньому може сильно відрізнятися, в залежності від типу виробника процесора і типу сокета. Кулер а для процесорів Intel кріпляться по чотирьох кутах на гвинти або засувки. Що б зняти кулер для процесорів AMD, потрібно повернути важіль на 180 градусів і послабити коромисло, яке утримує кулер. Після цього він легко зніметься.
6
Якщо новий кулер має універсальне кріплення під всі сокети, то подивіться в інструкції, як його встановлювати. Якщо ж кулер спеціалізований, то ставте його так само, як знімали старий. Перед тим, як поставити кулер, очистіть поверхню процесора від старої термопасти і при необхідності, тонким шаром нанесіть нову. Не забудьте підключити кулер до гнізда живлення на материнській платі.