ГРВІ у грудничка: Як лікувати немовляти.

Після народження імунна система малюка починає адаптуватися до навколишнього середовища і вчитися протистояти всім тим небезпекам, які чекають дитину. Відповідно, малюк хворіє, а в міру одужання у нього формується імунітет до збудника хвороби. Щоб не заважати йому формуватися коректно, батькам необхідно знати, як правильно лікувати застуди та гострі респіраторні вірусні інфекції ( ГРВІ ).
Вам знадобиться
  • - краплі на основі морської води;
  • - фізіологічний розчин;
  • - аспіратор;
  • - викликати лікаря;
  • - здати аналіз крові.
Інструкція
1
Під час хвороби у малюків зазвичай піднімається температура тіла. Постарайтеся не збивати її до 38,5-39? С. Висока температура допомагає імунітету справлятися зі збудником захворювання. Чим рідше ви будете її збивати, тим швидше дитина одужає.
2
Намагайтеся підтримувати прохолодну температуру в кімнаті, де перебуває дитина. Також важливо контролювати рівень вологості - занадто сухе повітря сприяє засихання виділень з носа.
3
Для полегшення нежиті закапайте малюкові в ніс краплі з морською водою або фізрозчин. Ця процедура допоможе зробити виділення з носа рідшими, що полегшить їх витікання. Їх можна також видалити за допомогою аспіратора, але будьте обережні - при неправильній експлуатації є можливість травмувати ніс дитини.
4
Викличте лікаря додому. Це може бути дільничний педіатр або приватний лікар. При застуді і ГРВІ важливо контролювати стан легенів на предмет ускладнень кожен день. Попросіть лікаря виписати направлення на аналіз крові, його результати допоможуть простежити хід захворювання.
5
Будьте дуже обережні з антибіотиками. Якщо лікар призначає їх малюкові в перші дні захворювання, краще проконсультуйтеся ще з одним фахівцем. При вірусних захворюваннях антибіотики абсолютно марні в плані боротьби з збудником, а ось побічних ефектів від них багато. Антибіотики варто приймати тільки в тому випадку, якщо є явні ознаки ускладнень, такі як висока температура протягом трьох днів і більше, хрипи в легенях і інші симптоми.
6
Окремо варто обговорити застосування препаратів, спрямованих на підтримку імунітету, - імуномодуляторів. Звичайно, такі ліки тимчасово полегшують перебіг захворювання, але вони заважають формуванню природного імунітету, що може призвести до повторення захворювання. Такі препарати варто використовувати тільки при проблемах з імунною системою, а здоровий і сильний організм здатний впоратися з ГРВІ своїми силами і без додаткової стимуляції.
Зверніть увагу
Якщо малюк хворіє на ГРВІ та застудами дуже часто, необхідно звернути особливу увагу на його здоров'ї. Вам знадобляться консультації кількох лікарів, в першу чергу - ЛОРа та алерголога, оскільки найчастіше причинами повторних захворювань виявляються наслідки ГРВІ або алергія.
Корисна порада
Якщо ваш малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, не припиняйте його навіть в тому випадку, якщо ви теж хворієте. Грудне молоко містить безліч чинників, які полегшують перебіг хвороби.