Як оформити маленьку спальню.

У багатьох типових квартирах спальна кімната має невеликий розмір. Якщо ви хочете раціонально використовувати всі квадратні метри і навіть сантиметри цього приміщення, то доведеться злегка потрудитися, зайнявшись дизайном та оформленням маленької кімнати.
Вам знадобиться
  • Меблі для спальної кімнати, різні полички, дзеркала.
Інструкція
1
Вибирайте меблі, виходячи з скромних розмірів спальні - громіздка ліжко вкраде левову частку метрів, а велика кількість предметів гарнітура ви просто не знайдете, куди поставити. Якщо ви все ж розставите всі численні комоди, трюмо, пуфики і тумбочки, то навряд чи знайдете місце, куди поставити ногу! Віддайте перевагу меблів без дизайнерських вишукувань і зайвих деталей.
2
Стіни окрасьте в світлі тони або оклейте світлими шпалерами з дрібним орнаментом - світле завжди візуально збільшує. По можливості більш повно використовуйте верхній рівень приміщення, повісьте різні полички і шафки, куди розкладіть книги і речі, тоді ви звільните місце на підлозі, куди можна поставити вузький комод і туалетний столик. Замість об'ємних штор повісьте жалюзі - у вас з'явиться місце на підвіконні, яке можна використовувати як полицю.
3
Придивіться до ліжок в азіатському стилі - вони відрізняються вишуканою простотою і витонченістю, а дуже невеликі ніжки роблять їх просто знахідкою для маленької спальні. Відмінно підходять вбудовані шафи-купе, виконані в одній гамі з обробкою стін, в цьому випадку вам не потрібно залишати місце, щоб відкрити дверцята шафи, достатньо того, що ви там міститеся. Для маленької спальні ідеальні шафи з дзеркальними дверцятами, які візуально збільшують простір.
4
Не захаращуйте стіни спальні великою кількістю картин та іншими елементами декору, краще повісьте одну над узголів'ям ліжка. Якщо ваш шафа не має дзеркальних дверей, то повісьте на протилежну від міжкімнатних дверей стіну дзеркало. Відмовтеся від великих малюнків і орнаментів на шпалерах, завісах і покривалі. Велика кількість подушок теж не поліпшить ситуацію. Оформіть спальню якомога більш просто, в єдиній кольоровій гамі.
5
Стеля фарбуватимете в білосніжний колір, що трохи "підніме" його. Якщо у вас є на дачі старі меблі, яку не шкода розібрати, то вийміть ящики комода і використовуйте їх як висувні під ліжком. Не варто в маленькій спальні вішати балдахін над ліжком - це візуально зменшить і без того маленьке помещеніе.І, звичайно ж, не забувайте про прибирання спальні - велика кількість розкиданих речей явно не додасть вам настрою, а кімнаті місця!