Як підвищити слиновиділення.

Знижений слиновиділення викликає сухість у роті, яка стає причиною карієсу і неприємного запаху, а також може свідчити про багатьох серйозних захворюваннях. Щоб підвищити слиновиділення , слід усунути причину і на додаток використовувати доступні засоби.
Вам знадобиться
  • - лимон;
  • - жувальна гумка без цукру;
  • - соковиті овочі та фрукти;
  • - настої трав;
  • - льодяники;
  • - освіжаючі драже;
  • - ополіскувач.
Інструкція
1
Причиною зниженого слиновиділення може бути цукровий діабет, ендокринні захворювання, захворювання шлунково-кишкового тракту, психічні розлади. Тому зверніться до лікаря, пройдіть повний курс обстеження і отримаєте рекомендацію спеціаліста. Обов'язково потрібно здати кров і сечу на цукор, на біохімічний аналіз, пройти обстеження у невропатолога і психіатра, зробити УЗД черевної порожнини та щитовидної залози, а також здати кров на гормони Т-3 і Т-4. На підставі обстеження вам випишуть необхідне лікування.
2
Прийом деяких препаратів також може викликати сухість у роті і знизити слиновиділення . Зокрема, цьому сприяють нейролептики, трициклічні антидепресанти та безліч інших лікарських засобів. Поставте лікаря до відома про всі прийнятих препаратах. Якщо від них неможливо відмовитися з причини стану здоров'я, використовуйте доступні засоби, що посилюють слиновиділення і допомагають впоратися з сухістю в роті або попросіть лікаря призначити аналогічні препарати, які не будуть знижувати слиновиділення і викликати сухість у роті.
3
Жувальні руху подають сигнал у мозок, і починається вироблення слини. Тому жуйте жувальні гумки з м'ятним смаком без цукру, розсмоктуйте льодяники, освіжаючі драже, пийте більше рідини.
4
Не вживайте солону, гостру і жирну їжу. Включіть в раціон соковиті овочі та фрукти, пийте воду з додаванням лимона.
5
Між прийомами їжі полощіть рот обполіскувачами або настоями трав: ромашкою, шавлією, календулою.
6
Чистіть зуби 2-3 рази на день, тому що якщо слина не омиває порожнину рота, розвивається карієс і можуть з'явитися тріщини на слизових оболонках, при інфікуванні яких виникають небезпечні ускладнення.
7
Але всі ці заходи лише допоможуть звести до мінімуму неприємні відчуття. Адекватну терапію основного захворювання може призначити тільки лікар.