Як обходити стоїть автобус. Як правильно обходити автобус.

Дорослі люди, та й багато дітей, у відповідь на питання про те, як обходити стоїть транспорт, можуть з легкістю відповісти, що автобус і тролейбус слід обходити ззаду, а трамвай спереду. Чи правильно ви даєте на це питання? Зазирнувши в Правила дорожнього руху ви здивуєтеся, не знайшовши в них відповіді.
Інструкція
1
Спробуйте міркувати логічно. Якщо пішохід стане обходити автобус ззаду, то він виявиться перед транспортом, який рухається в зустрічному напрямку. Подібна «зустріч» вкрай небезпечна, оскільки автомобіль неможливо зупинити миттєво. Якщо ж пішохід стане обходити автобус спереду, як роблять багато що поспішають дорослі, то в цьому випадку він не побачить транспорт, наступний в попутному напрямку. Так само і водій транспортного засобу, що рухається в попутному напрямку не може бачити пішохода через стоїть автобус а. Як наслідок - виникає аварійна ситуація.
2
Щоб уникнути виникнення таких надзвичайних ситуацій, дорослі повинні обов'язково показати дітям подібні помилки пішоходів на вулиці, і навіть самостійно змоделювати ситуації разом. Візьміть дитину за руку і підійдіть до автобус у, що стоїть поза зупинки. Покажіть йому, що через стоїть транспортного засобу частина проїжджої частини прихована, а якщо дорога не проглядається, отже, і не можна на неї виходити.
3
На жаль, деякі батьки не вчать дітей цьому, забуваючи, або нехтуючи вихованням дитини щодо поведінки на проїжджій частині. В результаті виникають випадки, коли через незнання дитина вибігає на дорогу з-за стоячого транспорту, будучи впевнений у безпеці, потрапляючи потім під колеса транспорту, що рухається.
4
Вкрай важливо навчити дитину переходити дорогу, знайшовши таке місце, де проїжджа частина буде добре проглядатися в обидві сторони на досить велику відстань. Таке місце буде на позначеному пішохідному переході або на перехресті. Таким чином, вийшовши з автобус а чи тролейбуса, потрібно дійти до тротуару чи узбіччя, потім по тротуару або узбіччю дійти до найближчого пішохідного переходу або перехрестя і там вже перейти дорогу.
5
Сам же перехід слід здійснювати в два етапи: спочатку потрібно пройти кілька кроків, дійшовши до автобус а чи іншого транспортного засобу, що обмежує видимість на проїжджій частині; переконавшись, що вам добре видно дорогу, а водії добре бачать вас, перевірте, щоб найближче до вас транспортний засіб було на відстані не менше 50 метрів, і тільки після цього переходите дорогу. Ще краще буде дочекатися, поки що закриває огляд стоящий автобус , тролейбус або інший транспорт від'їде, і після перейти дорогу.