Як вибрати взуття на перші кроки.

При народженні немовляти батькам здається, що день, коли їх дитина стане на ніжки і спробує зробити свої перші в житті кроки , ще дуже і дуже далекий. Але час летить швидко і настає момент, коли постає питання про покупку взуття в якій малюк встане на ніжки і почне вчитися ходити.
Інструкція
1
Порадьтеся з педіатром та лікарем-ортопедом про необхідність покупки першої взуття в житті для дитини. Може статися так, що вашій дитині буде потрібно спеціальне ортопедичне взуття. Тільки після цього відправляйтеся за покупкою.
2
Вибирайте взуття для дитини з приміркою на його ніжку, адже розміри різних виробників можуть не збігатися між собою і, розбіжність у кілька міліметрів, допустимо для продавця, але не підходить вам.
3
Подивіться уважно на те, наскільки взуття відповідає ширині стопи і висоті її склепіння. Якщо сандалики завузькі - брати їх не варто, ні до чого малюкові відчувати незручності при навчанні процесу ходьби, та й наслідки носіння такої обувки можуть бути вкрай неприємні: здавленість стопи призводить до її деформації, а також потертостям на шкірі дитини (мозолях), що може стати причиною тимчасової відмови малюка від спроб навчитися ходити.
4
Зверніть увагу на розмір взуття: занадто завеликою їй бути не варто, ніжка не повинна «гуляти». Відповідний розмір той, при якому від краю великого пальчика ноги до краю сандалики залишається близько 5-7 мм. Не так вже й швидко росте ніжка, щоб купувати сандалики на розмір більше і тим самим наражати маленького чоловічка ризику неправильного формування стопи.
5
Подивіться увагу на матеріал, з якого виготовлені перші взування. Віддайте перевагу шкіряним і тканинним виробам - вони краще «дихають» і дозволяють ніжці малюка відчувати себе комфортно.
6
Обов'язково підбирайте моделі з високим і твердим задником (на ньому у верхній частині можуть бути розташовані м'які подушечки - для зручності і запобігання пяточек від мозолів) і хорошим кріпленням-застібкою. Підошва повинна гнутися в ділянці носка, а не посередині - це обов'язкова вимога при підборі правильного взуття.
7
Вибирайте для малюка взуття з плоскою підошвою, яка не має глибокого рельєфу в так званих опорних зонах, з каблучком не більше 5-7 мм.
8
Вибирайте взуття з урахуванням рекомендацій ортопеда, адже навіть ортопедична взуття ділиться на умовно-ортопедичну (з супінатором, що виконує функцію по профілактиці плоскостопості), і ортопедичну спеціальну ( изготавливаемую безпосередньо для конкретної дитини з метою корекції стопи)
Зверніть увагу
Обов'язково вибирайте взуття, яке має високий твердий задник, що дозволяє фіксувати гомілковостопний суглоб, і закриває носок. Висока тверда п'ята і захищений, прогумований шкарпеточку з перекатом, дозволяють малюкові зробити свої перші кроки, забезпечуючи йому міцність і надійність. Необхідно наявність невеликого каблучка не більше 1 см.
Корисна порада
Перші кроки дитини, це один із самих трепетних моментів в житті батьків - маленький, на жаль їх врядли згадає. Проте, щоб перший досвід і наступні тренування проходили успішно, потрібно розібратися. Перше, що потрібно зробити, це сходити на консультацію до ортопеда. Крім того, він підкаже і основні правила по підбору взуття, для здорової дитини. Рекомендації педіатра про те, як вибрати взуття на перші кроки