Як вибрати спінінг і катушку. Як вибрати котушку для спінінга.

Від правильного вибору риболовної снасті в чому залежить успіх лову. Це цілком поширюється і на спінінг . Торгова мережа надає любителям на вибір значну кількість марок вудлищ і аксесуарів до них, включаючи спінінг ові котушки. Як не помилитися у виборі снасті і підібрати її найкращим чином?
Інструкція
1
Не нехтуйте найпростішим способом вибору риболовних снастей - порадьтеся з досвідченими рибалками-любителями, думці яких довіряєте. Спільноти любителів риболовлі давно влаштувалися в мережі, і кожен з рибалок із задоволенням поділиться своїм досвідом лову на спінінг і тими проблемами, з якими доводиться стикатися при ловлі риби тим чи іншим інструментом. І все ж таки постарайтеся отримати мінімальні відомості про типи спінінг ів і їх особливостях, це допоможе прийняти більш виважене рішення.
2
Зверніть увагу на матеріал, з якого виконаний спінінг . Фірми-виробники використовують різне маркування, тому орієнтуватися при покупці доводиться на цінову категорію. Найбільш часто снасть робиться з вуглепластика. При ціні спінінг а до тисячі рублів можна припустити, що в складі вудилища присутній склопластик. Він робить спінінг більш міцним, але менш пружним. Залежність тут зворотна: чим легше і чутливіші вудилище, тим більш крихким воно буде.
3
Оцініть якість пропускних кілець. Для кілець важливо бути легкими, це допомагає підвищити чутливість спінінг а і його збалансованість. Кількість кілець має бути оптимальним. Якщо їх дуже багато, снасть виявиться перевантаженою, а при малому числі кілець можливі поломки. Загальна рекомендація - кількість кілець має бути таким, щоб волосінь при проході через них не давала гострого кута. Добре зарекомендували себе кільця з оксиду алюмінію.
4
При виборі не забудьте про рукоять інструменту і катушкотримач. Широко поширені ручки з пробки. На відміну від коркової рукояті, дешевший неопрен робить снасть більш «холодної». Перевірте щільність прилягання ручки до основи спінінг а. Візьміть спінінг в руку і оцініть, наскільки зручно його утримувати. Щоб перевірити катушкотримач, бажано вже мати при собі котушку і приміряти її за місцем кріплення.
5
Тепер про довжину снасті. Нормальний спінінг має довжину 2-3 м. Для новачка оптимальний варіант - вудилище довжиною близько 2,5 м. Довжина впливатиме на дальність закидання приманки і якість виведення риби. Короткий спінінг дозволяє бути більш мобільним при зміні місця лову та більш зручний при транспортуванні. Вибирайте довжину, яка зробить процес риболовлі більш комфортним для вас.
6
Спінінгова котушка - також важлива деталь цього знаряддя лову. Перш за все перевірте плавність ходу. Чим легше обертається механізм, тим комфортніше ловля. Також зверніть увагу на спосіб кріплення котушки до спінінг у, оскільки не кожне вудилище і котушка сумісні.
7
Оцініть на слух, наскільки безшумна котушка при обертанні. Обертання ротора має бути настільки плавним, щоб забезпечити якомога більш тихе обертання.
8
Наостанок зверніть увагу на систему складання ручки. Найгірше, якщо вона вставляється в котушку шестигранником, який угвинчується кріпильним гвинтом (тонка різьба швидко вийде з ладу). Найзручніше кнопкова система, коли кнопка встановлена з тильного боку рукоятки, а не збоку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kVLe-I1FUAo
Якщо ви вирішили спробувати себе в спінінгу, може вийти так, що, прийшовши в спеціалізований магазин, ви просто загубитесь перед величезним вибором аксесуарів для спінінга . Візьмемо, приміром, котушки для спінінга : все начебто б однакові, а ціни чомусь різні. Виникає резонне питання, які функції котушки потрібні саме вам, і на що варто звертати увагу при виборі щоб не помилитися.
Інструкція
1
Перше, на що ми найчастіше звертаємо увагу при виборі будь-якої речі, - це країна-виробник. Може вийти так, що ви приходите в магазин за оснащенням для спінінга німецьких чи шведських фірм, а стикаєтеся з тим, що на виробах варто кожному знайоме клеймо «made in China» (Asia, Malasiya). Нехай це вас не лякає, просто запам'ятайте, що в тій же Німеччині чи Швеції виробляються комплектуючі, а збираються вироби вже в Китаї чи Азії, це жодним чином не впливає на якість.
2
Знавці спінінга поділяють котушки на швидкісні і силові. Якщо ви вибираєте швидкісні котушки, то відзначите високу ступінь їх чутливості, в процесі лову ви будете відчувати обертання і балансування котушки. Конструкція швидкісних котушок увазі легкість в управлінні, досить лише нехитрих рухів кінчиків ваших пальців.
3
Віддаючи перевагу силовим котушкам, пам'ятайте, що такі знадобляться для лову великої риби, вони виготовляються з розрахунком на високі навантаження, добре проявлять себе в тривалій боротьбі з рибою. Одним з характерних ознак котушок даного виду буде наявність посиленою рукоятки з великим плечем, також буде матися потовщена ніжка та особливо міцна ручка. Ви зможете з силою тиснути на рукоятку, на боячись, що виріб зламається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kVLe-I1FUAo
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що рибалки-спінінгісти рекомендують використовувати котушки хоча б з одним шарикопідшипником, який найчастіше встановлюється в роторі. Котушки без шарикопідшипників можуть використовувати новачки або ті, хто рибалить не надто часто.