Як розводити сомиків. ікра акваріумних сомиків.

Сомики - одна з найпоширеніших різновидів акваріумних рибок. Вони здатні викликати інтерес як у початківців, так і у більш досвідчених акваріумістів, через свого незвичайного і діяльного поведінки. Для тих, хто бажає спробувати свої сили в розведенні цих рибок, краще вибрати для перших дослідів крапчастих сомиків .
Вам знадобиться
  • Окремий акваріум об'ємом 30-40 л.
  • Сачок для пересадки риб
  • Одна самочка і два-три самця крапчастого сомика
  • Водна рослина
  • Аератор для акваріума
Інструкція
1
Крапчасті сомики можуть провести нерест і в загальному акваріумі, але окремий посудину послужить гарантією того, що ікринки, а потім і мальки, будуть у безпеці. Виділіть рибкам для нересту акваріум об'ємом 30-50 літрів. Пересадите туди одну самку і двох-трьох самців. Самку крапчастого сомика легко відрізнити від самця, оскільки вона крупніше.
2
Створіть Сомик умови, які простимулюють їх готовність до нересту. Для цього потрібно додати в акваріум свіжої холодної води (так, щоб температура знизилася на 2-3 ° С) і створити посилену аерацію. Грунт не обов'язковий, а ось рослини можуть знадобиться самиці для розміщення ікри. Помістіть в акваріум хоча б один кущик водорості, притиснувши його корінці каменем. Самка може також відкласти ікру на скло судини, якщо цей варіант здасться їй більш привабливим.
3
Нерест повинен відбутися протягом доби після пересадки рибок, швидше за все, вранці або вдень, так як сомики не проявляють активності вночі. Якщо рибки не хочуть поспішати з нерестом, залиште їх у нерестовище і погодуйте - це означає, що їм просто потрібно трохи більше часу на підготовку до процесу. Під час нересту сомики спочатку швидко рухаються по акваріуму, а потім самка, вибравши найбільш освітлені ділянки скла або рослин, прикріплює до них ікринки. Через деякий час процес повторюється. Після нересту рибок можна повернути в загальний акваріум.
4
У перебігу наступних 8 -12 діб ікра буде розвиватися. Якщо підняти температуру в нерестовище до до 27-28 ° С, ікра розвинеться набагато швидше, що врятує її від впливу грибків-паразитів, які неминуче гублять частину ікри. Зберегти ікру допоможе також використання протигрибкових препаратів, наприклад, метиленового синього. Як тільки з ікринок проклюнутся мальки, поверніть температуру води до колишнього значення.
5
Оскільки мальки у сомиків вилуплюються досить великі, підібрати їм їжу нескладно. Якщо немає спеціального сухого корму для мальків, можна розтерти в порошок корм для дорослих риб, або дрібно нарізати трубочника. Існує особливий вид корми для сомиків - таблетки-гранули, які опускаються на дно, де їх підбирають рибки. Мальки ж цілком здатні одну таку таблетку з'їсти колективно, обліпивши її з усіх сторін. При достатньому живленні і частій зміні води, молоді сомики ростуть швидко. До місячного віку вони вже можуть досягати близько одного сантиметра довжини, а в 8 місяців - вважаються статевозрілими і здатними до розмноження.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що акваріуму, в якому живуть сомики, необхідна постійна фільтрація, оскільки ці рибки, досліджуючи дно в пошуках прожитку, можуть зробити воду каламутною.
Корисна порада
При виборі корму для мешканців акваріума, де є сомики, віддавайте переваги кормів, які опускаються на дно, замість того, щоб плавати на поверхні. Оскільки ці рибки не люблять підніматися до поверхні в процесі годівлі, велика ймовірність, що більшу частину корму, призначеного для сомиків з'їдять інші риби.
У багатьох країнах, наприклад, в Угорщині та Чехословаччині, сомів розводять в спеціальному риборозплідника. Молодими особинами потім заселяють водойми різного призначення. У Росії такий вид риб розводять для зариблення великих водойм.
Інструкція
1
Сом є великої хижою рибою. Приміром, в Дніпрі можна зустріти екземпляри, довжина яких близько 5 метрів, а маса - 300 кілограмів. Зазвичай соми важать від 16 до 55 кілограмів. Ця риба швидко зростає. Дозрівання відбувається 4-5 річному віці.
2
Вирощувати сома можна у водосховищах і ставках. Саме за рахунок цього рибопродуктивність підвищується на 110 кг/га. Ці особини харчуються сорной рибою, жабами, пуголовками, жорсткої фауною рибоводних ставків, а також фітофільная організмами зообентосу.
3
Виробника зазвичай заготовляють в природних водоймах. Робиться це приблизно за рік до початку рибоводних робіт. Сприятливі для цього періоди - осінь і весна. Саме в цей момент соми концентруються на ямах. Ловити сома можна активним знаряддям лову. Найкраще для розмноження підходять 5-9 річні особини. Довжина їх близько 1 метра. У зимовий час сом не харчується, тому його можна тримати разом з іншою рибою в зимувальних ставку.
4
Навесні потрібно відокремити самок від самців. Відрізняються вони опуклим черевцем та округленої головою. У самців же черевце підтягнуто, а голова має кутасту форму. У зв'язку з тим, що визначення статі та стану статевих продуктів у сома утруднене, необхідно застосовувати спеціальний прилад, який здійснює оптичний контроль стану. Найчастіше використовується для такої мети уретроскопію, цистоскоп і отоскоп.
5
Перед початком нересту сом активно споживає їжу. Для нересту рибу необхідно помістити в невеликий ставок, площа якого близько 700 м2. Дно обов'язково повинно бути щільним. Для нерестового субстрату найкраще застосовувати гнізда, які виготовляються з повітряного кореня верби. Їх кріплять до кола, диметр якого приблизно 70 сантиметрів. Даний коло робиться з дроту. Гніздо можна прикріпити кілками на висоту 35 сантиметрів від дна. Середня глибина ставка повинна бути не менше 1 метра, а температура води 20С.