Як містити раків.

Ще недавно раки не вважалися для акваріумістів цікавим об'єктом змісту, але зараз вони завойовують все більше і більше симпатій. Увагу привертають їх яскраве забарвлення, великі розміри, а також відносна легкість змісту, незважаючи на те, що інформації на цю тему ще мало. Яким же чином можна створити цій оригінальному мешканцеві акваріума комфортні умови для проживання і розмноження?
Вам знадобиться
  • - Акваріум об'ємом не менше 120л
  • - Піщаний грунт
  • - Камінці, гроти, труби для оформлення дна
  • - Водні рослини
  • - Система безперервної фільтрації води
  • - Аератор
  • - Живий і сухий корм для риб
Інструкція
1
Одна з найцікавіших і поширених в акваріумах різновидів раків - кубинський блакитний рак (Procabus cubensis). Він може міститися з будь-якими рибками, мають досить миролюбні характери, за винятком сомиків, зіткнення з якими на дні рак може сприйняти як привід для нападу. Тим не менш, не забувайте стежити, щоб раки були завжди ситі. Для шести дорослих особин буде достатньо акваріума на 120 літрів. Не забудьте прикрити його кришкою, на випадок, якщо ракам прийде в голову прогулятися. Природно, якщо ви хочете містити у себе крупніших раків , вам будуть потрібні акваріуми більшого обсягу.
2
На дні акваріума обов'язково повинен бути пісок, бажано з додаванням мармурової або вапнякової крихти. Дуже раді будуть раки різноманітним донним камінцях, гротам, трубам, які вони могли б використовувати як притулку. Не забудьте і про рослини: для утримання раків рекомендуються криптокорина Устері і папороть таїландський.
3
Температура води, оптимальна для акваріумного раку - 23-27 градусів. Простежте також за тим, щоб жорсткість води становила 8-15 °, а рН (кислотність) - 7,8-5,5. Не забувайте стежити за чистотою води. Бажано, щоб акваріум був обладнаний біофільтром і аератором. Не забувайте, що раки дуже чутливі до забруднень.
4
У годівлі раків можна суміщати сухий і живий корм для рибок. Із задоволенням вони їдять також шматочки сирого м'яса, сирі овочі, шпинат і навіть опале листя. Молодих рачків можна годувати нижчими ракоподібними, типу дафній і циклопів, різаним трубочником і мотилем.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що раки є в живій природі "природними санітарами", отже, при появі в акваріумі хворих або мертвих риб, раки можуть їх с'есть.Особенность розвитку молодих раків - це часта линька. Оскільки жорсткий панцир заважає рачкам рости, вони скидають його. Старий панцир лопається поперек спини, і рачок видряпується з нього. Не потрібно викидати порожні панцири - вони послужать для раків джерелам кальцію.
Корисна порада
Якщо ви хочете зберегти потомство самки раку після запліднення, відсадите її в окремий акваріум, як тільки ікра, відкладена нею на задні плавальні ніжки, почне дозрівати і стане блідо-зеленого кольору. Після вилуплення рачат стежте за ними. Як тільки малюки перестануть чіплятися за ніжки матері і почнуть плавати самостійно - самку можна повернути в загальний акваріум, щоб у неї не виникло спокуси закусити свої потомством.