Як розібратися в схемах для в'язання гачком.

Речі, пов'язані гачком , витончені і красиві. Вони стануть прекрасним доповненням до гардеробу, додадуть йому індивідуальність. При певному умінні зв'язати можна будь-яку річ - від ажурного комірця до пальта. Але для цього необхідно вміти читати схеми.
Вам знадобиться
  • -ніткі для в'язання;
  • -крючок;
  • -схеми для в'язання гачком.
Інструкція
1
Повітряну петлю пров'язуйте простяганням гачка через попередню петлю. Ланцюжок повітряних петель - основа будь-якої роботи, виконаної гачком .
2
Сполучної (допоміжної) петлею користуються для завершення ряду при в'язанні від центру, для убавленія рядів і з'єднання частин полотна. Введіть гачок в петлю і протягніть нитка відразу через петлю ланцюжка і петлю на гачку.
3
Повітряну витягнуту (довгу) петлю в'яжіть так: витягніть нитку на 1- 1,5 см і пров'яжіть. Тепер введіть гачок під верхню нитку, витягніть робочу нитку і пров'яжіть, закріпивши довгу петлю.
4
Для виконання напівстопчиком з накидом накиньте нитку на гачок. Введіть його в петлю попереднього ряду і витягніть петлю. На гачку знаходяться дві петлі з накидом між ними. Протягніть через три отримані петлі робочу нитку.
5
Стовпчик без накиду в'яжеться так само, як і сполучна петля, але нитка не пров'язується відразу, а залишається на гачку. Таким чином, на гачку утворюються дві петлі. Протягніть через них робочу нитку. Вийшов стовпчик без накиду.
6
Щоб зв'язати стовпчик з накидом, накиньте нитку на гачок, введіть в петлю попереднього ряду. Витягніть петлю. На гачку опиняться три петлі. Пров'яжіть спочатку першу петлю і накид, потім вийшла петлю і ту, що залишалася на гачку. Так само попарно пров'язуються стовпчики з двома, трьома і більше накидами. Накидають на гачок стільки петель, скільки потребує схема.
7
Стовпчики, пов'язані разом виконуються так, щоб остання петля стовпчика залишалася на гачку. Петель має бути стільки, скільки стовпчиків потрібно з'єднати. Протягніть через всі петлі робочу нитку.
8
Коли потрібно рельєфна в'язка, виконайте рельєфні стовпчики. Оповте робочої ниткою стовпчик попереднього ряду. Залежно від того, спереду або позаду стовпчика ви простягніть робочу нитку, ви отримаєте опуклий або увігнутий стовпчик.
9
Для отримання пишного стовпчика зробіть накид, пров'яжіть петлю попереднього ряду. Потім витягніть довгу петлю (1-2 см). Знову зробіть накид і витягніть довгу петлю. Коли стовпчик сягне необхідної величини, пров'яжіть всі петлі одночасно і закріпіть повітряної петлею.
10
Піко (вузлик) використовується для прикраси. Зв'яжіть ланцюжок з трьох повітряних петель, введіть гачок знову в першу петлю і сполучної петлею завершите піко.
11
Для виконання черепашки з однієї петлі попереднього ряду пров'яжіть стільки стовпчиків, скільки потрібно за схемою.
12
Схрещені стовпчики в'яжіть так: зробіть два накиду на гачок, але пров'яжіть стовпчик лише з одним. На гачку залишаться накид і петля. Знову зробіть накид. Пропустіть на робочому полотні одну петлю. В наступну петлю пров'яжіть всі петлі на гачку попарно в декілька прийомів. Пров'яжіть повітряну петлю і стовпчик з накидом в місці перехрещення стовпчиків.
Корисна порада
Завжди вибирайте гачок відповідного товщині пряжі номера. Це потрібно для того, щоб полотно не було занадто тугим або, навпаки, слабким.