Як прийняти самостійне рішення.

Самостійно прийняти рішення - значить взяти на себе відповідальність. Неважливо, з якого приводу виникла дана необхідність. Головне, підійти до цієї справи серйозно і не піддаватися тиску з боку.
Інструкція
1
Постарайтеся ненадовго залишитися на самоті. Часто навколишні, бажаючи допомогти, створюють хаос в думках. Адже кожному здається, що саме він висловлює єдино вірне думку. Вислухавши з десяток таких правильних ідей, існує ризик заплутатися і втратити здатність до чіткого, ясного мислення. Тим більше, якщо ви знаєте, що твердість характеру - не ваше гідність. Хоча колективне обговорення проблеми може привести в розгубленість і самого впевненого людини. А значить, для того, щоб зважити всі за і проти і зробити потрібні вам висновки, необхідно усамітнитися. Це допоможе без чийогось втручання прийти до вирішення.
2
Добре обміркуйте ситуацію. Залежно від серйозності справи, розмірковувати можна пару хвилин, годин або навіть днів. Але, по можливості, не поспішайте. Поспіх змушує закривати очі на деякі сумніви. Саме вони в подальшому можуть стати для вас справжньою мукою і не дати забути про питання: "А чи правильно я вчинив?". Не потрібно створювати ілюзію того, що "тицьнувши пальцем в небо", ви легко і швидко позбудетеся від проблеми.
3
Згадайте, чи виникали у вашому житті раніше подібні обставини. Часом досвід минулого можна використовувати в сьогоденні. Звичайно, діяти за шаблоном немає необхідності. Просто погляньте на те, що вже зроблено, з боку. Таке бачення справи дасть можливість розглянути стан речей об'єктивно.
4
Прислухайтеся до голосу розуму. Почуття, емоції, переживання потрібно відсторонити. Зазвичай вони змушують кидатися з боку в бік, впадаючи в крайності. Подібна поведінка призведе до абсолютної безрезультатності. Тому, яким би важким це не здалося, про емоційні "бурі" доведеться забути. Тільки "холодні" міркування допоможуть прийняти вірне, абсолютно самостійне, рішення .