Як зробити діод.

Сучасні високоякісні напівпровідникові діоди немислимі без надчистих хімічних речовин, прецизійних конструктивних елементів. Однак діюча модель випрямляча, що володіє скромними параметрами, цілком може бути виготовлена і в домашній лабораторії.
Інструкція
1
Візьміть скляну банку об'ємом в півлітра.
2
Залийте в банку холодну воду, всипте кілька ложок харчової соди. Добре перемішайте розчин.
3
Опустіть в банку два металевих листа: один алюмінієвий і один сталевий. Занурені в розчин вони повинні бути не повністю. Закріпіть їх будь-яким способом таким чином, щоб вони не могли торкнутися один одного.
4
Зберіть послідовний ланцюг з електричного шнура з вилкою, патрона з 60-ватної лампою розжарювання і виготовленої вами гальванічної ванни. Для з'єднання проводів з пластинами використовуйте затискачі «крокодил», розташовані вище межі «вода-повітря».
5
Заберіть від ванни будь-які джерела відкритого вогню. Не торкаючись ні до яких струмоведучих частин, включіть лабораторну установку в мережу. Спочатку лампочка загориться яскраво, потім її яскравість почне падати, а сама вона почне помітно мерехтіти. Згадайте, що точно такий же ефект досягається при включенні лампочки через діод. Дане явище доводить, що в ході експерименту вийшов саме діод.
6
Спробуйте, знеструмлюючи всякий раз установку, включати в ланцюг послідовно то в одній, то в іншій полярності діод 1N4007. В одному випадку лампочка зовсім згасне, в іншому буде світити і мерехтіти так само, як без додаткового діода. Знаючи цоколевку фабричного діода, спробуйте самостійно визначити розташування анода і катода у саморобного.
7
Спробуйте прибрати лампочку в негорючий світлонепроникний ящик. Увімкніть установку, а потім повністю затемните приміщення. Адаптуйте очі до темряви. Ви виявите, що одна з пластин дуже слабо світиться. Яка саме?
8
Спробуйте повторити досвід, але на цей раз знову з послідовним включенням фабричного діода в різних полярностях. Перед кожною переробкою установки не тільки обесточиваются її, але і вмикайте світло. Таким чином ви визначите, які з полуволн змінного струму викликають це світіння. У відношенні його причини, між іншим, фізики досі не виробили єдиної думки, хоча відомо воно більше ста років.
Зверніть увагу
Ніколи не торкайтеся струмоведучих частин включеної установки і не користуйтеся поруч з нею відкритим вогнем.