Як зшити постільна білизна. Зшити постільна білизна своїми руками.

Зараз в магазинах дуже багато різного постільної білизни. А раніше мами самі шили своїм дочкам в посаг і постільна білизна, і не тільки. Якщо ви вмієте шити, то для вас зшити комплект не складе труднощів. І він буде ексклюзивний, точно підігнаний під вашу ліжко, і зроблений з душею.
Інструкція
1
Спочатку потрібно підрахувати, скільки тканини нам буде потрібно для комплекту. Для цього вимірюється довжина і ширина ліжка. Після цього легко визначити метраж тканини. Для цього береться одна довжина ліжка на простирадло, дві довжини на покривало (плюс двадцять сантиметрів на подгибку і усадку тканини). Точно також вимірюються подушки. В кінцевому підсумку до тканини додаються 10 см на припуски для швів, і метраж розрахований.
2
Після підрахунків саме час зайти в магазин тканин і визначитися з матеріалом і забарвленням тканини для майбутнього комплекту. Для постільної білизни оптимальні тканини з природних матеріалів, такі, як льон, бавовна, бязь.
3
Підковдра шиється дуже просто. Беруться два прямокутника і зшиваються разом. З одного боку оставляется отвір для ковдри. Якщо в наявності довгі та широкі відрізи тканини, відміряються відразу дві довжини і прошиваються решту три сторони. Потім тканину лицьовою стороною всередину, підгинаються краю там, де буде отвір для ковдри, потім сторона прострачивается. Вийшло виріб вивертається, підодіяльник готовий.
4
Простирадло шиється ще легше, викроюється простий прямокутник, а потім обробляються краю тканини. Можна використовувати як звичайний шов, так і шов з подвійною подгибкой (край полотна двічі подгибается приблизно на сім міліметрів і прошивається з невеликим відступом від кромки).
5
Наволочки шиються точно також, як і підодіяльник. Тільки треба не забути про клапан в отворі. На клапан зазвичай закладається від 15 сантиметрів. Комплект готовий!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=U3P8V5O4CeY
Красиві рукотворні панно - настінні картини з різних матеріалів - помітно пожвавлюють будь-який інтер'єр і додають йому особливий стиль і затишок. Спальня, дитяча, кухня, передпокій, робочий кабінет і навіть ванна кімната можуть бути прикрашені красивими панно на тематику, відповідну призначенню приміщення. Текстильні панно вельми популярні, існує безліч технік, в яких їх можна виконати: печворк, квилтинг, аплікація та інші. Аплікація нескладна у виконанні, але володіє масою образотворчих можливостей.
Вам знадобиться
  • - багато клаптів різних за кольором і фактурою тканин;
  • - тканина для основи панно;
  • - флізелін;
  • - клейова павутинка;
  • - об'ємний матеріал прокладки;
  • - швейні приналежності;
  • - праска.
Інструкція
1
Проведіть ревізію старого одягу, сумок, рушників та постільної білизни. Напевно з непотрібних речей ви назбираєте багато цінного матеріалу для створення не однієї текстильної картини. Розсортуйте речі і тканини по кольорах і відтінках - так вам буде легше підбирати потрібні клапті для деталей панно .
2
Створіть ескіз майбутнього панно на папері в натуральну величину. Це може бути сюжетна картина на будь-яку тематику (дитячу, кухонну і т.п.) або абстрактний колаж з гармонійно підібраних за кольором і фактурою матеріалів. Також панно може мати незвичайну форму (паровозик, ялинка, коло і т.д.) або складатися з декількох частин (диптих, триптих), однакових або різних за розміром, але становлять єдине ціле.
3
Підберіть тканину для основи панно - однотонну або з дрібним малюнком, відповідним для фону, досить щільну. Хорошим варіантом основи може бути невибілена тканина, полотно або мішковина. Такий тканини знадобиться кількість, достатню для того, щоб викроїти дві однакові деталі - основу і виворіт панно (їх розміри залежать від вашого ескізу).
4
перезніміть з намальованого ескізу на кальку всі деталі композиції і виріжте їх. Підберіть для кожного елемента тканину відповідного колориту. Для тонких деталей ви можете використовувати шнур, стрічки, тасьму. Дрібні елементи зробіть з намистин, гудзиків та іншої непотрібної фурнітури.
5
Виріжте з клейової павутинки той же набір деталей, що і з тканини. Деталі з тканини складіть з клейовий павутинкою і накладіть на основу відповідно до вашого ескізом. Пропрасуйте кожну деталь гарячою праскою, щоб вона приклеїлася до тканини основи.
6
Краї деталей малюнка обшийте вручну декоративним швом, або зигзагоподібної рядком на швейній машині. Також ви можете створити контури деталей, пришивши вздовж них тонку тасьму, шнур (текстильний, шкіряний або замшевий), товсту нитку.
7
Деякі елементи панно можуть бути не повністю пришитими до основи або об'ємними. Такі деталі викроюйте в подвійній кількості і зшивайте, склавши їх разом лицьовими сторонами. При цьому потрібно залишити незашітим отвір, через яке деталь вивертають. Потім набийте деталь синтепоном, або при сточуванні додайте ще один шар матеріалу прокладки, який може надати потрібний об'єм. Отриману деталь вручну пришийте до основи панно на її місце.
8
Також пришийте всі інші деталі картини з фурнітури, хутра та інших матеріалів. Виконайте вишиті елементи. Надайте композиції закінчений вигляд. Там, де це можливо, приутюжьте нашиті деталі через вологий проутюжільнік або з використанням пара.
9
Складіть основу панно з його виворітного деталлю лицьовими сторонами. Прострочіть по всьому периметру, залишивши невелику ділянку незашітим. Виверніть панно , розпрямте краю і виправіть куточки. Відпрасуйте краю вироби.
10
Обробити краю панно можна і по-іншому. Складіть основу і виворітну деталь виворітними сторонами. Окантуйте краю стрічкою з відповідної за кольором тканини (яка зорово збирала б композицію) на машинці або вручну.
11
Між деталями основи можна прокласти об'ємний матеріал прокладки і обробити краї одним із запропонованих вище способів. Настьогайте основу дрібними ручними стібками чи фігурними машинними строчками, і у вас вийде дуже ефектне панно .
Корисна порада
Крім тканин для панно відмінно підійдуть непотрібні шматки шкіри, замші, хутра, а також неткані матеріали, використовувані на господарські потреби. Також дуже цінними і виразними деталями панно можуть стати старі пряжки, блискавки, намистини, стрічки, гудзики, тасьма, пряжа і т.п.Панно оформите в дерев'яну раму, а якщо воно дуже велике, то прикріпіть до його верхньому краю дерев'яну рейку, яка допоможе вашому твору тримати форму.