Як уникнути гаймориту.

Одним з частих захворювань, що викликають масу незручностей і проблем, є гайморит. Як правило, він виникає як ускладнення після інфекції верхніх дихальних шляхів при ослабленні імунітету або недостатній увазі в лікуванні нежиті.
Інструкція
1
Головною причиною виникнення гаймориту є бактеріальна чи вірусна інфекція, яка вражає додаткові пазухи носа, розташовані на верхній щелепі. Таке інфікування відбувається на тлі ослабленого імунітету і в результаті поганої вентиляції гайморових пазух.
2
Факторами ризику в розвитку гаймориту є викривлення носової перегородки та інші зміни анатомії носової порожнини, порушення імунітету різної етіології, неефективне або відсутнє лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, хронічні інфекції.
3
Гайморит розпізнати можна по гнійним виділенням з носа, утрудненого дихання, неприємного запаху дихання, по головних болів і припухання особи в районі носа, по поганого самопочуття і збільшенню температури тіла.
4
Для профілактики гаймориту необхідно вчасно і ефективно здійснювати лікування нежиті, щоб не запустити процес, який може перейти в гайморит.
5
Для лікування нежиті застосовуйте засоби, що містять ефірні олії та антибактеріальні рослинні компоненти. Ви можете використовувати сік буряка в якості крапель при нежиті.
6
Виготовте краплі з лука. Для цього розігрійте на водяній бані рослинне масло в маленькій баночці. Засипте в масло дрібно нарізану цибулю так, щоб масло повністю його закривало, і відразу знімайте краплі з вогню. Зберігати їх треба в холодильнику. Вони мають антисептичну і пом'якшувальну дію, не дратують слизову. Ці краплі вельми ефективні на самому початку захворювання, коли активно прогресує запальний процес, але не принесуть успіху, якщо ваша мета - зняти закладеність носа.
7
Прогрівайте ніс і гайморові пазухи вареними курячими яйцями, загорнутими в серветки або мішечками з сіллю, розігрітій на сковороді. Позитивний ефект при нежиті дає прогрівання синьою лампою носа і гайморових пазух, що теж дозволяє запобігти розвитку гаймориту .
8
Важливою ланкою в профілактиці не тільки гаймориту , але і більшості інфекційних захворювань є зміцнення імунітету. Це можливо зробити за допомогою загартовування, прогулянок на свіжому повітрі, прийому адаптогенів і імуностимуляторів. Приймайте елеутерокок, корінь солодки, ехінацею, лимонник китайський та інші стимулятори імунітету. Особливу увагу треба приділити збалансованому харчуванню, прийому вітамінно-мінеральних комплексів.
Гайморит - це запалення гайморових пазух, в результаті якого людина не може нормально дихати через ніс. Щоб уникнути можливості захворювання, треба проводити профілактичні заходи, що сприяють загальному оздоровленню організму і підняття імунітету.
Інструкція
1
Загострення гаймориту, як правило, настає восени, тому постарайтеся в серпні протягом двох тижнів приймати півсклянки бурякового соку за годину до прийому їжі.
2
Раптове похолодання часто може застати зненацька і стати причиною запалення навколоносових пазух. Тому постарайтеся заздалегідь подбати про підготовку відповідного комплекту одягу та парасольки на випадок зміни погоди.
3
Оскільки гайморит часто є ускладненням після нежиті, рекомендується підвищувати імунітет, роблячи спеціальні щеплення або приймаючи екстракти лікувальних трав, таких, як ехінацея. Її можна купити в аптеках, продається трава у вигляді розчину або в таблетках. Також бажано за призначенням лікаря приймати біологічно активні добавки.
4
При перших симптомах застуди необхідно промивати ніс фізіологічним розчином. Не зловживайте судинозвужувальними краплями, крім тимчасового полегшення вони можуть викликати спазм судин і зменшити приплив крові, що надходить до запаленої оболонці носа.
5
Ведіть активний спосіб життя, займайтеся зарядкою хоча б 15 хвилин на день, відвідуйте сауну або російську баню - всі ці заходи допоможуть зміцнити імунітет і оздоровити організм.
6
Намагайтеся вести правильний спосіб життя, харчуйтеся здоровою їжею, не паліть і не зловживайте спиртними напоями.
7
Не забувайте часто провітрювати приміщення і не вдихайте протягом довгого часу холодне повітря, якщо ви часто підхоплюєте застуду. Також намагайтеся уникати знаходитися в місцях, де дозволено паління.
8
Чи не купайтеся в басейнах, де воду хлорують, так як хлор подразнює слизову оболонку носа.
9
Збираючись летіти куди-небудь літаком, заздалегідь скористайтеся протинабряковими краплями, щоб уникнути проблем зі збільшеним тиском при зльоті та посадці, яке може викликати біль або дискомфорт, якщо у вас хронічний синусит.