Як відрізнити діамант від підробки.

Якщо ви стали чи збираєтеся стати володарем діаманта, зрозуміло, насамперед вам потрібно буде прояснити питання з справжністю цього дорогоцінного каменю. На жаль, сучасний ринок наповнений майстерними синтетичними підробками, визначити які часто можуть тільки фахівці. Але і в домашніх умовах можливо перевірити діамант, якщо скористатися кількома науково обґрунтованими способами.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - скло
  • - азотна кислота
  • - лупа або мікроскоп
Інструкція
1
Опустіть ваш камінь в воду. Справжній діамант не «розчиниться" в рідини, а буде виблискувати. А ось підробка завдяки оптичному обману, перетвориться в каламутне пляма або зовсім зникне з поля зору. Однак цей спосіб дієвий не для всіх штучних діамантів. Якщо сумніви ще залишаються, замість води можна скористатися соляною кислотою. Дотримуючись усіх заходів обережності, помістіть камінь в неї, а потім витягніть і огляньте. На справжньому діаманті ніяких слідів і ушкоджень не буде.
2
Візьміть лупу з потужним, як мінімум десятикратним, збільшенням, або мікроскоп. Уважно огляньте дорогоцінний камінь на наявність в ньому природних породних вкраплень. Якщо ваш діамант - не штучний, а натуральний, то вони, швидше за все, в ньому будуть.
3
Помістіть діамант під домашню кварцову лампу. В ультрафіолетових променях камінь повинен світитися блідим блакитним, рожевим, бузковим або жовтим кольором. Якщо колір у каменю яскравий і білий, швидше за все, перед вами підробка. Однак потрібно пам'ятати, що не всі діаманти світяться однаково, тому цей спосіб перевірки може давати осічку.
Зверніть увагу
Попри велику кількість домашніх способів, найнадійніший варіант перевірки каменю - експертиза в лабораторії.
Корисна порада
Якщо на склі від зіткнення з діамантом залишається подряпина, значить, камінь справжній.
Можливість виготовляти штучні алмази припала на руку тим, хто дозволити справжні коштовності собі не може, а виглядати красиво дуже хоче. Але не сплять і горе-підприємці, які використовують її для власної вигоди. Вони-то і продають синтетичні самоцвіти під видом огранених алмазів - діамантів . Чи можна самостійно визначити підробку або обов'язкова консультація експерта?
Вам знадобиться
  • - настільна лампа;
  • - стакан води;
  • - наждачний папір;
  • - кварцова лампа;
  • - розчин соляної кислоти.
Інструкція
1
Піднесіть виріб з діамантом до світла таким чином, щоб його коронка була навпроти лампи. У справжньому камені відіб'ється лише блискуча точка світла. Справа в тому, що огранювання діаманта групи А виконується так, що потік світла повністю відбивається в задніх гранях каменю.
2
Опустіть дорогоцінний камінь у склянку з водою. Справжній діамант стане на мить невидимим.
3
Візьміть наждачний папір і злегка потріть самоцвіт. На теперішньому камені не повинно залишатися слідів. Безумовно, це досить жорсткий метод діагностики, однак, саме він дасть більшу гарантію непідробності прикраси.
4
Опустіть діамант в розчин соляної кислоти. Після того, як ви витягнете його назад, на справжньої коштовності не залишиться слідів, синтетичний же самоцвіт покриється плямами.
5
Увімкніть кварцову лампу. Піднесіть під неї виріб з діамантом. Від ограненного алмаза буде виходити жовто-зелене або блакитне світіння.
Зверніть увагу
Всі перераховані вище методи є лише додатковими запобіжними заходами. Використання їх навіть в сукупності не дасть 100% -ву впевненість в тому, що перед вами справжній діамант або, навпаки, його підробка. Гарантовано визначити справжність діаманта зможе тільки експерт.
Корисна порада
Одним з основних високотехнічних імітаторів алмаза є муассаніт. Відрізнити його досить просто. Для цього потрібно опустити його в рідину, питома маса (щільність) якої вище 3,17. Синтетичний самоцвіт спливе, а діамант опуститься на дно. Додатково можна потримати виріб з муассаніта над вогнем, через кілька хвилин камінь придбає зеленуватий відтінок. Проробляти всі маніпуляції варто тільки в тому випадку, якщо вам дійсно необхідно дізнатися правду. Інакше ви просто зіпсуєте прикраса, нехай і складається з синтетичних самоцвітів.