Як фотографувати чітко. Як чітко фотографувати.

Одним з показників високої якості фотографії, поряд з правильно підібраними композицією і світлом, є ідеальна різкість, що знімається. Немає нічого гірше для фотографа, ніж затратити велику кількість часу і сил і тільки потім виявити, що фотографіям бракує чіткості.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат, штатив.
Інструкція
1
Для отримання ідеальних по чіткості фотографій при зйомці портрета завжди фокусируйтесь на очах людини. На очах потрібно робити основний акцент, відповідно, якщо вони будуть не в фокусі, то і сам знімок буде здаватися нечітким.
2
При розрахунку необхідної витримки завжди користуйтеся формулою: витримка <= 1/фокусна відстань. Наприклад, при фокусній відстані 60мм витримка повинна бути не більше 1/60 секунди. Даний розрахунок мінімальної швидкості спрацьовування затвора стосується тільки зйомки з рук, при використанні штатива витримка значення не має.
3
Вибирайте кращий об'єктив, який можете собі дозволити. Чим якісніша буде ваша оптика, тим різкіші фотографії ви будете отримувати. При цьому пам'ятайте, що дорогий фотоапарат в плані різкості знімків дасть вам менше, ніж дорога оптика. Якщо перед вами стоїть вибір між зум-об'єктивом і об'єктивом з фіксованою фокусною відстанню, вибирайте фікс. Фікси не так зручні у використанні, але за якістю фотографії вони перевершують зуми.
4
Під час зйомки використовуйте штатив, якщо це дозволяють умови. Це дозволить встановити фотоапарат нерухомо, і вам не доведеться піклуватися про значення витримки. Якщо ви використовуєте штатив при сильному вітрі, уравновесьте його невеликим вантажем (3-5 кг).
5
У всіх об'єктивах максимальна різкість знімка виходить при трохи прикритою діафрагмі. Для отримання бажаного результату достатньо буде прикрити діафрагму на два стопа. Наприклад, якщо максимальне значення відкритої діафрагми вашого об'єктива f2.8, прикрийте її до f5.6. Цей спосіб найбільш актуальний при зйомці з середньої дистанції.
6
При зйомці на довгих витримках відключайте стабілізацію. Стабілізація робить фотографії різкіше на коротких витримках, але при цьому викликає невелику вібрацію лінз. При зйомці на довгих витримках це призведе до зайвої струсу камери.