Як побудувати трайк. Трайк своїми руками.

Трайк - триколісне транспортний засіб, зроблене з передньої частини мотоцикла і задньої частини автомобіля. Відрізняється високою комфортабельністю, яскравим зовнішнім виглядом, стійкістю на дорозі. Самостійна будівля трайка залежить цілком і повністю від фантазії та можливостей строящего. Однак зареєструвати його буде складніше, ніж побудувати.
Інструкція
1
Необхідно визначитися з компонуванням трайка. Якщо двигун планується встановити ззаду, найкраще ролі силового агрегату вибрати мотор ЗАЗ-968 або Volkswagen Kafer. Для переднемоторной компонування рекомендується двигун від Уралу або Дніпра. Це класичні варіанти рішень. Насправді, вибрати можна будь-який двигун разом з підходящої до неї коробкою передач.
2
Задній міст трайка повинен надійно кріпитися до рами і одночасно бути рухливим при ході підвіски. З вітчизняних комплектуючих часто вибирають міст від класичного Москвича, а задню підвіску - від ВАЗ-2101. «Москвичевских» міст має підходяще передавальне число 4,3 і колеса для нього підходять від Тойоти. Отже і диски можна встановити від R13 до R17, а на них - широкі шини від якого-небудь позашляховика.
3
Задня частина вихідного мотоцикла обрізається, і приварюється полурама. Вона виготовляється з плити в передній частині і товстостінних труб діаметром не менше 20 мм. Перш ніж варити раму, зробіть макет: на малюнку або в уяві рама може виглядати зовсім не так, як в реальному втіленні. Макет допоможе визначитися з остаточною конфігурацією рами. Не забудьте посилити раму косинками.
4
Приварите до заднього моста і рамі точки кріплення підвіски. Амортизатори від легкових автомобілів не підійдуть: на легкому трайку підвіска буде жахливо жорсткою. Використовуйте амортизатори від важких мотоциклів (того ж Уралу або Дніпра).
5
При монтажі карданного вала краща наступна компоновка: зчеплення повинно бути з демпферним диском, хрестовина ближче до коробки передач, ШРУС у редуктора заднього моста.
6
Задні гальма краще автомобільного типу, з гідравлічним приводом. Передню вилку можна взяти від Уралу або Дніпра, значно посиливши її. Щоб зовнішній вигляд передньої вилки був якомога краще, виготовте її самостійно. Амортизатори використовуйте мотоциклетні. Переднє колесо візьміть від імпортного мотоцикла.
7
Враховуючи, що мотоциклісти люблять встановлювати на трайки по нескольку основних, додаткових і протитуманних фар, а також масу додаткового освітлення, висококласний музичний центр тощо, генератор краще вибрати якомога потужніше. 40-50 Ампер - оптимальна величина.
8
Паливний бак доведеться переробляти зі мотоциклетного шляхом розрізання навпіл і зварювання зі вставками, а краще - з хромованими накладками. Як варіант, можна в стандартний бак інсталювати приладову панель і електроніку, а для палива встановити інший бак, наприклад, за пасажирським сидінням.
9
Займіться зовнішнім оздобленням. Встановіть накладки, обтічники, корпуса, облицювання, підніжки - все залежить від задуманого зовнішнього вигляду трайка. При хорошій потужності генератора, можна замислитися про потужну аудіосистеми.
Зверніть увагу
Готовий трайк повинен важити не більше 400 кг, щоб підходити під категорію А.
Корисна порада
В даний час можна купити готовий трайк: або вітчизняний саморобний, або імпортний промислового виробництва з усіма необхідними документами та сертифікатами.