Скарга на продавця: Як і де її написати.

Всі ми є споживачами товарів і різноманітних послуг. На жаль, як якість товарів, так і обслуговування в сфері торгівлі найчастіше виявляється не на висоті. Напевно, кожен з людей потрапляв у такі ситуації, коли стикався з грубістю, хамством і некомпетентністю продавця . Бажаючи покарати недбайливого торгового працівника, покупець зазвичай пише на нього скаргу. Щоб дії покупця були ефективними і привели до потрібного результату, треба знати, як краще це зробити.
Інструкція
1
Зажадайте в магазині «Книгу відгуків і пропозицій». Цей офіційний документ повинні видати на першу ж вашу вимогу. На першій сторінці «Книги» вміщена інструкція, в ній зазначені телефони вищестоящих організацій, в які ви можете поскаржитися: • керівництва даного магазину; • Держторгінспекції; • департаменту споживання і послуг; • управи і префектури міста.
2
Робіть запис у «Книзі», дуже докладно викладаючи суть своєї скарги на продавця . Вкажіть його прізвище, ім'я, по батькові та в чому полягало його непрофесійну поведінку за прилавком. Опишіть обставини, при яких були порушені ваші права, а також вкажіть докладні дані свідків інциденту. Бажано у своїй скарзі згадати закони і нормативні акти, які були порушені.
3
Відвідайте магазин вдруге після закінчення п'яти днів і подивіться «Книгу відгуків і пропозицій». Зверніть увагу на іншу сторону листа, на якій ви писали скаргу на продавця . На ній має бути запис про вжиті заходи по усуненню недоліків в роботі магазину. У разі якщо для виправлення порушення знадобився більш тривалий термін, на аркуші має бути вказаний необхідний період. Він не повинен перевищувати п'ятнадцяти днів.
4
Перевірте виконання обіцяних заходів. Якщо на вашу скаргу на продавця в магазині не відреагували, пишіть на окремому аркуші другу. Написання скарги на продавця в вищестоящі організації повинно містити в собі точне вказівку назви і номера магазину, ПІБ керівників, продавця , дати і часу, коли були порушені ваші права. Дайте одні примірник керівництву магазину, а другий з підписом керівника про отримання скарги залишаєте у себе. Її копії направляйте в: • Департамент споживчого ринку, • Росспоживнагляд, • Торгову інспекцію.Оні зобов'язані протягом місяця розглянути вашу скаргу і про вжиті заходи повідомити вам письмово.
Зверніть увагу
Деякі магазини заводять зошит, яку видають за «Книгу відгуків і пропозицій», і дають для написання скарг, щоб ті не фігурували у справжній «Книзі». Тому перш ніж написати скаргу на продавця, переконайтеся в правильному оформленні «Книги». Згідно з вимогами закону вона повинна бути повністю пронумерована, прошнурована і скріплена печаткою з сургучу.
Корисна порада
Для написання скарги адміністрація магазину повинна надати вам стіл, стілець і ручку.
Всі ми є споживачами товарів і послуг. Часом ми стикаємося з грубістю, хамством і неякісними товарами. Для того щоб приструнити продавця , можна поскаржитися в грізну організацію Росспоживнагляд, але по дрібниці туди не звернешся. У зв'язку з цим на допомогу приходить книга скарг.
Інструкція
1
Зажадайте книгу відгуків і пропозицій при виявленні неякісного товару або послуги. Дана книга повинна знаходиться на видному місці, і надати її повинні на першу вимогу. Переконайтеся в тому, що книга скарг оформлена правильно і відповідає вимогам закону. Справжня книга відгуків та пропозицій повинна бути повністю пронумерована, прошнурована, на ній повинна стояти печатка з сургучу. Такі заходи потрібні для того, щоб недобросовісний продавець не можу вирвати сторінку з скаргою на нього. Печатка повинна бути завірена підписом керівника. На одній стороні зошити залишаються контакти і коментарі керівництва, а на другій стороні пишуться самі скарги. Зовні зошит може бути будь-який, головне щоб оформлення відповідало законодавству. На першій сторінці книги знайдіть інструкцію з написання скарги, там же вказані телефони керівництва, Госторінспекціі, префектури, департаменту потребринка та інші дані. Якщо книга скарг не відповідають офіційним вимогам, то подайте заяву про це в Держспоживнагляд.
2
Запишіть в книгу відгуків і пропозицій свою скаргу. Запис повинен передавати суть події. Вкажіть прізвище, ім'я, по батькові продавця , опишіть причину скарги і вкажіть час, коли стався факт порушення. За законом ви маєте права вимагати ручку, стіл і стілець для написання скарги. Якщо вам відмовили в цьому, вкажіть даний факт в скарзі.
3
Поставте дату і підпис під скаргою. За законом керівник зобов'язаний розглянути вашу скаргу протягом двох днів. Після цього протягом п'яти днів адміністрація повинна розглянути проблему і вжити заходів щодо її вирішення. Відвідайте підприємство знову через тиждень і загляньте в книгу скарг. На іншій стороні аркуша з вашою скаргою повинно бути вказано, які меря прийнялися по вирішенню питання. Якщо ви залишали свою адресу, то в п'ятиденний термін вам зобов'язані були вислати письмову відповідь.