Як розрізняти резистори. Як рахувати кольорові резистори скільки в них ват.

Без резисторів не обійтися при монтажі електронних схем. Необхідні вони і для ремонту апаратури. Основний параметр резистора - це його опір. Існує дві системи маркування постійних резисторів: буквено-цифрова і колірна. Крім того, необхідно знати допустиму потужність і клас точності.
Вам знадобиться
  • - омметр, авометр або мультиметр;
  • - таблиця кольорового маркування.
Інструкція
1
Згадайте одиниці вимірювання опору. Це важливо для визначення параметрів резистора. Опір вимірюється в Омах. Відповідно, 1000 Ом = 1 кОм, а 1000 кОм = 1 мОм.
2
Огляньте корпус резистора. Там ви побачите небудь букви і цифри, або кольорові смужки. Буквено-цифрова маркування може бути представлена тільки числом. У цьому випадку ви маєте справу з величиною опору в Омах. Після числа можуть стояти буква Е, поєднання ЄС, напис Ом або грецька буква? (Омега). Число означає кількість одиниць.
3
На корпусі може стояти і буква К. У цьому випадку опір вимірюється в Комаха. При цьому сама буква грає роль коми в десяткового дробу, ліва частина якої позначає ціле значення опору в Комаха, а права - десяті й соті частки кома. У цьому випадку позначення, яке виглядає як 1К5, аналогічно опору резистора 1,5 кОм. Позначення К75 відповідає опору 0,75 кОм або 750 Ом.
4
Точно так само, як і в попередньому випадку, в позначенні мегаомних резисторів буква М означає кому десяткового дробу. Значення 2М відповідає опору 2 МОМА, а 1М5 - 1,5 МОМА. М47 аналогічно 0,47 МОм або 470 кОм. Зазвичай, якщо опір резистора позначено буквами і цифрами, його точність позначається відсотками, значення яких записано на корпусі.
5
Колірна маркіровка наноситься на корпус у вигляді смуг різного кольору. Поверніть резистор так, щоб група з трьох або чотирьох знаходяться поруч смуг виявилася зліва. Смуга, яка визначає клас точності і перебуває від першої групи через інтервал, буде справа. У цьому випадку перші 2-3 смуги, якщо вважати ліворуч, позначають число, а остання в групі - множник. Кожній цифрі відповідає певний колір. Чорний означає нуль, коричневий - 1, червоний - 2, оранжевий - 3, жовтий - 4, зелений - 5, синій -6, фіолетовий - 7, сірий - 8, білий - 9.
6
Множник теж позначається кольором. Чорний - 1, коричневий - 10, червоний - 100, оранжевий - 1000, жовтий - 10 000, зелений 100 000, синій - 1 000 000, золотий - 0,1. Таким чином, у всіх випадках значення опору виражається в Омах. Наприклад, поєднання послідовних смуг червоного, зеленого і жовтого кольорів буде відповідати опору в 250 тисяч Ом або 250 кОм.
7
Що знаходиться з правого краю окрема смуга означає точність наведеного значення опору у відсотках. Срібний колір відповідає 10%, золотий - 5%, червоний - 2%, коричневий - 1%, зелений - 0,5%, фіолетовий - 0,1%.
Зверніть увагу
Потужність резистора позначається у Ватах (Вт або W). Вона зазвичай написана на корпусі. При відсутності маркування іноді доводиться визначати його за розміром. Чим більше резистор - тим потужніше.
Корисна порада
Буває, що необхідно визначити номінал резистора, на корпусі якого повністю відсутні будь-які позначення. У цьому випадку можна виміряти опір за допомогою омметра, авометра або мультиметра. Проводьте вимірювання, почавши з мінімальних значень опору. У міру необхідності міняйте режим вимірювання в бік його збільшення до читаних величини.