Як вилікувати грижу диска.

Грижа міжхребцевого диска - найсерйозніше прояв остеохондрозу, яке полягає в дистрофическом зміні хребта. Воно являє собою зсув деформованого диска . При даному захворюванні людина може втратити працездатність і навіть отримати інвалідність.
Вам знадобиться
  • - постільний режим;
  • - курс уколів;
  • - витяжка;
  • - голкотерапія;
  • - корсет;
  • - масаж.
Інструкція
1
Грижа випадає в сторону і здавлює нерв, в результаті чого відбуваються запалення і набряк. Біль через затискання нерва з'являється в різних частинах ноги, крім того, можливі відчуття слабкості і оніміння і зниження чутливості.
2
Захворювання проявляється при різних обставинах. Зазвичай напад виникає після підняття тягарів, фізичного перенапруження, незручного становища за робочим столом, тривалого знаходження в автомобілі і т.д. Також різка біль може вразити раптово і посилитися при найменших рухах.
3
Якщо ви зіткнулися з даним захворюванням, не панікуйте. Незважаючи на те, що процес лікування непростий і одужання наступає не відразу, впоратися з недугою можливо.
4
В першу чергу вам потрібно повний спокій і, по можливості, постільний режим. Однак лежати треба з піднятими ногами. Це допоможе полегшити ваш стан. Підкладіть під ноги велику подушку або валик.
5
Для зняття запалення, набряку та болю будуть потрібні протизапальні і знеболюючі лікарські препарати. Лікарі зазвичай призначають ін'єкції даних препаратів. Після курсу уколів в деяких випадках можуть бути прописані свічки або таблетки.
6
Ефективною методикою лікування грижі диска і полегшення болю з давніх часів є витяжка хребта. Завдяки витяжці між хребцями створюється перепад тиску, і грижа як би всмоктується. Якщо процедуру проводить кваліфікований фахівець, стан хворого поліпшується.
7
В деяких випадках лікар призначає сеанси голкотерапії та масажу. Однак під час загострення масажувати спину потрібно дуже обережно, щоб не погіршити стан пацієнта. Крім того, рекомендується носити підтримуючий корсет.
8
У крайніх випадках, якщо консервативне лікування не дає результатів, вдаються до хірургічного втручання.
9
Існують народні методи лікування грижі міжхребцевих дісков.Вам знадобляться ялицеве масло, мед, мумійо і сабельник. Спочатку приготуйте мазь. Розчиніть в 100 г меду 1 таблетку муміє. Нанесіть на хворе місце ялицеве масло, потім мазь. Протягом 5 хвилин масажуйте спину рухами долонь. Після масажу змийте мазь і змастіть чисту суху шкіру настоянкою шабельника. Потім укутайте спину. Настоянку сабельника можна також приймати всередину. Розчиніть 1 чайну ложку в невеликій кількості води і пийте 3 рази на день до їди. Курс лікування даним методом становить 30 днів.
10
Подрібніть свіже листя каланхое. Отриману кашку помістіть на спину, зафіксуйте бинтом і пластиром і залиште на ніч. Курс складається з 14 процедур.
Зверніть увагу
При проведенні комплексних методів лікування захворювання відступає через 2-3 місяці.
Суть грижі спини в тому, що як і у будь-якого іншого виду гриж, відбувається витончення оболонки міжхребцевого диска, вміст якого випинається назовні, в порожнину хребетного стовпа. Новоутворена грижа тисне на нервові закінчення, в результаті чого виникає нестерпний біль.
Інструкція
1
При міжхребцевої грижі спочатку біль з'являється тільки після сильних фізичних навантажень. Якщо грижу не лікувати, то через деякий час навіть незначний поворот тулуба супроводжуватиметься значним болем. У людей, які страждають на цю недугу, відбувається уповільнення нервових імпульсів, що призводить порушення чутливості кінцівок і порушення стану шкіри.
2
На початкових стадіях міжхребцевої грижі полегшення може принести лежаче положення з піднятими ногами. У такому положенні відбувається розслаблення м'язів і зв'язок. Зазвичай лікар призначає постільний режим на кілька місяців, разом з цим хворому необхідно приймати знеболюючі препарати.
3
В деяких випадках при лікуванні грижі спини вдаються до витягування хребта. При такій процедурі міжхребцевий диск має можливість повернутися на місце. Цей метод досить старий і перевірений, він відноситься до техніки мануальної терапії. Якщо процедуру витягування виконує професіонал, то ви зможете відчути миттєве зменшення болю.
4
Якщо медикаментозне та мануальное лікування виявляється неефективним, вдаються до хірургічного втручання. Під місцевою або загальною анестезією хворому роблять кілька проколів і видаляють защемлений диск. Після операції хребці легко зростаються між собою. Звичайно, в перший час руху стають дещо обмеженими. Період реабілітації становить, як правило, 3-4 місяці.
5
Щоб запобігти утворенню міжхребцевої грижі , необхідно стежити за поставою, чи не сутулитися, чи не перебувати довго в одному положенні. Часта зміна пози дає можливість хребетним дискам періодично розслаблятися. Крім того, не нехтуйте вправами по зміцненню м'язів спини, адже саме вони здатні підтримати хребет у здоровому стані.
Зверніть увагу
Такий діагноз, як грижа спини, є найважчим ускладненням остеохондрозу хребта. Крім найсильнішої болю, вона часто супроводжується парезом (знесиленням рухової функції) або повним паралічем м'язів ніг, порушеннями в роботі внутрішніх органів.
Корисна порада
Ці методи дозволяють визначити точне місце розташування грижі, її розміри і ставлення до спинного мозку і нервам. Лікування міжхребцевих гриж комплексне і залежить від стадії хвороби і наявності ускладнень. Біль в спині при грижі міжхребцевого диска в більшості випадків усувають лікарськими препаратами з знеболюючим і протизапальну дію.