Як витягнути процесор. Як витягнути камінь.

Потужність комп'ютера в великій мірі залежить від обчислювальної потужності процесора (каменю). Коли її не вистачає, найрозумнішим варіантом вирішення проблеми є заміна процесора . Іноді витягувати камінь буває потрібно і з інших причин: наприклад, з часом на ньому висихає термопаста і її потрібно заново нанести, щоб забезпечити достатнє охолодження CPU.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Розкрутите гвинти на корпусі комп'ютера і відкрийте бічну кришку системного блоку. Забезпечте вільний доступ до кулера на материнській платі. Для цього тимчасово вимкніть зайві кабелі, шлейфи і т.д. Потім їх можна буде вставити назад на свої місця. Звільнивши собі простір, ви значно полегшите собі працю: зняти процесорний кулер буде куди легше, особливо якщо ви користувач і не маєте досвіду в складанні комп'ютерів. Знімайте вентилятор с процесора акуратно, ні в якому разі не застосовуйте сили. В іншому випадку ви можете зламати тендітні кріплення на сокеті або кулере.
2
Акуратно зніміть вентилятор процесора . Для цього спочатку витягніть провід живлення кулера з роз'єму. Подальша процедура залежить від типу кріплення вентилятора, їх може бути декілька. Якщо у вас кулер для Socket 775 (а це найбільш поширений випадок), в більшості випадків достатньо акуратно, не застосовуючи зайвої сили, потягнути одночасно в протилежні сторони і трохи вгору важелі, що кріплять кулер, а потім обережно зняти радіатор з кріплень.
3
Тепер залишається тільки зняти сам процесор. Для цього потягніть важіль на процесорному гнізді до положення, щоб він був під кутом 90 градусів по відношенню до материнської плати. Акуратно, не торкаючись контактних майданчиків, візьміть процесор за краї і витягніть його.
Корисна порада
Якщо знімаєте кулер перший раз, рекомендується уважно прочитати інструкцію до материнської плати. У ній зазвичай вказується, як знімати/закріплювати вентилятор у вашому конкретному случая.Витасківая процесор, не торкайтеся руками контактних майданчиків на сокеті і самих контактів на камені. Витягнений процесор бажано покласти на м'яку суху поверхню, наприклад, на чистий поролон. Робіть всі процедури сухими чистими руками. Остерігайтеся попадання води на процесор і його контактні площадки.