Як заощадити на проїзді.

Плата за користування громадським транспортом зростає з кожним днем, тому проблема економії на проїзді завжди залишається актуальною. У великих містах і мегаполісах найзручнішим, але не завжди дешевим видом транспорту є метрополітен, а також наземний транспорт. Жителі невеликих міст користуються в основному автобусами і маршрутними таксі.
Інструкція
1
Купуйте проїзні квитки. Якщо вам необхідно користуватися громадським транспортом щодня, або ваша робота пов'язана з постійними роз'їздами (кур'єр, торговий представник тощо), то проїзний квиток істотно заощадить ваші витрати на проїзд. Сумарна вартість усіх квитків, придбаних за місяць, буде набагато вище ціни проїзного квитка. Головне - не втратити його. У разі втрати, як правило, проїзний квиток не відновлюється.
2
Користуйтеся транспортними картами. Це актуально для пасажирів, які користуються метрополітеном і електропоїздами. Транспортні картки можна заряджати в касах метрополітену та на залізничних вокзалах. Виберіть зручний для вас тариф. Оцініть, вигідніше буде безлімітний тариф, або, наприклад, ви будете їздити тільки на роботу, і за кожен місяць набирається приблизно однакове число поїздок. Деякі транспортні картки заряджаються на рік, таким чином вартість однієї поїздки істотно знижується, що також дозволяє економити грошові кошти.
3
Якщо вам оплачують проїзд на роботі, не забувайте пред'являти всі документи, які доводять ваше користування громадським транспортному в службових цілях. Водії маршрутних таксі також зобов'язані видавати вам квиток на ваше прохання.
4
Користуйтеся попутним транспортом. Зупинивши машину, запитайте у водія, чи зможе він вас підвезти до потрібного вам місця, тобто по шляху йому з вами. Часто водії підвозять безкоштовно або за символічну плату. Якщо ви все ж вирішили скористатися послугами таксі, то замовте машину по телефону, через фірму - так буде безпечніше, надійніше і часто навіть дешевше, ніж вам можуть запропонувати таксисти, що підробляють приватним візництвом.
5
При поїздках на далекі відстані купуйте квитки економ-класу. Зазвичай різниця в якості обслуговування між економ-класом і бізнес-класом не так помітна, особливо якщо вам важливо тільки дістатися до місця призначення, а не насолоджуватися високоякісним сервісом. Квитки на літак купуйте завчасно, в касах авіакомпаній. Квиток, куплений безпосередньо перед поїздкою, зазвичай коштує набагато дорожче. Істотно завищують ціни компанії-посередники, які перекуповують квитки у перевізників.
6
Якщо ви плануєте поїздку на поїзді, купуйте квиток у плацкартному вагоні. Це особливо актуально при поїздках на невеликі відстані (до 15 годин прямування до пункту призначення). Вартість такого квитка зазвичай у кілька разів нижче вартості проїзду в вагонах типу купе і СВ. Крім того, можна заощадити деяку суму грошей, не купуючи постільну білизну і чай (скористатися при цьому своїм комплектом білизни, кухлем і чаєм).
7
Використовуйте велосипед, якщо те місце, куди ви хочете добратися, знаходиться відносно недалеко (в межах 5-10 км). Не нехтуйте пішими прогулянками, якщо вам потрібно проїхати 1-2 зупинки на громадському транспорті. Крім економії матеріальних засобів, ви отримаєте заряд бадьорості і поліпшите своє здоров'я.