Як вирішити загадку Ейнштейна.

Існує думка, що знамениту логічну задачу Ейнштейна про п'ять іноземцях здатні вирішити лише 2% від населення Землі. Почасти це правда, тому що оперувати в розумі завданням, в умова якої входять двадцять п'ять понять, середньостатистичній людині неможливо. Але є більш прості і зрозумілі шляхи вирішення цієї хитрої загадки великого фізика.
Вам знадобиться
  • - Аркуш паперу;
  • - олівець або ручка.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші паперу таблицю, що складається з 6 рядків і 6 стовпців. В стовпці впишіть відомі умови: будинок, колір, національність, напій, сигарети і тварина. У рядку «будинок» заповніть всі стовпці цифрами від 1 до 5. Запишіть всі дані умови в таблицю.
2
Якщо норвежець живе в першому будинку, то значить, що другий будинок блакитний. Подумайте, якого кольору перший будинок? Він не червоний, адже в червоному живе англієць. Він не зелений і не білий, так як вдома цих квітів по умові знаходяться поруч. Значить перший будинок жовтий, і, отже, в першому будинку курять «Dunhill», а в другому будинку тримають коня.
3
Що ж п'є норвежець (який живе в першому, жовтому домі і курить «Dunhill»)? Чай, кава, пиво і молоко відпадають, бо не підходять під запропоновані умови. Виходить, напій норвежця - вода.
4
За умовою випливає, що в другому, блакитному домі курять «Marlboro» і тримають коня. Якої національності ця людина? Він не норвежець (перший будинок), що не англієць (червоний будинок), що не швед (його тварина - собака) і не німець (сигарети «Rothmans»). Значить у другому будинку живе датчанин, який п'є чай.
5
Так як в зеленому домі п'ють каву, то він не може бути третім. П'ятим він також бути не може, тому що праворуч від нього є будинок. Отже, зелений будинок - четвертий. Отже, червоний будинок - третій (в ньому живе англієць), а білий будинок - п'ятий. Методом виключення в білому домі п'ють пиво і курять «Winfield».
6
Де живе німець? Він курить «Rothmans» і значить може жити тільки в четвертому, зеленому домі. А людина, яка курить «Pall Mall» та розводить птахів, живе в третьому, червоному домі, і це англієць. Швед з собакою, виходить, живуть в п'ятому домі. Кішка живе в першому чи в третьому будинку, але в третьому будинку вже живуть птахи, а значить кішка в першому будинку. Таким чином, відповідь задачі - рибок розводить німець.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YlLA3VCp_wg