Як встановити двостулкові двері.

На даний момент двостулкові двері користуються великою популярністю. Вони можуть значно перетворити будь-яке приміщення. Вибрати таку двері не складно, так як на ринку досить багато різних варіантів. Проблеми можуть виникнути при установці. Необхідно чітко слідувати інструкції.
Інструкція
1
Першим ділом розрахуйте розмір верхньої частини короба. Для цього складіть ширину встановлюваних полотен, а також технологічних зазорів. Перед тим, як встановлювати двері на полотно, займіться установкою ригеля. Спочатку для нього робиться паз.
2
Нанесіть розмітку на полотно. У місці, якому буде встановлюватися ригель, висвердлите отвори. Для цього знадобиться свердло діаметром на 2-3 міліметра менше, ніж ширина ригеля. Глибина не повинна бути більше товщини ригеля. Розташуйте отвори рівномірно. Вони повинні знаходитися один за одним. За допомогою стамески остаточно вибийте паз необхідної ширини і глибини.
3
Перейдіть до установки короба в прорізі. Зробіть кріплення стійки, на якій буде полотно. Ручку розташуйте на необхідний рівень. Потім навісьте полотно і прикріпіть другу стійку відносно і пропорційно першою. Тепер можете навісити наступне полотно. За допомогою підпірок і клинів, зробіть підгонку полотен один до одного. Врахуйте, потрібно чітко витримувати технологічні зазори.
4
Під ригель двері встановіть запірну пластину. Заздалегідь зробіть отвори необхідної глибини. Для цього використовуйте відповідне свердло. Через ці ж отвори проводиться установка додаткового кріплення. Зменшується ризик можливого провисання верхній частині короба. Тепер можете переходити до запінення короба. Проведіть установку замку. Замок можна використовувати абсолютно будь-який, який вам тільки сподобається. Добре закріпіть міжщилинний планки
5
Обов'язково враховуйте рівневу вертикальність конструкції. Зверніть увагу на те, чи є відхилення від рівня прилеглих стін і підлоги. На їх основі відпиляйте вертикальні стійки на довжину, що дозволяє виконати установку верхній частині короба по горизонтальному рівню.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uEdJVV_iJbg
Принцип установки двостулкових дверей практично такий же, як і одностулкових дверей. Етапи приблизно однакові - складання дверної коробки, її установка, врізка петель і замку. Але все ж процес цей більш кропіткий.

Підготовка до встановлення дверей

Перш, ніж встановлювати будь міжкімнатні двері, треба не тільки їх придбати, але й зробити виміри в квартирі. Якщо дверні прорізи не стандартного розміру, то заміряти їх краще фахівця. При установці не будуть виникати проблеми, пов'язані з усуненням зазорів, підгонки дверей під розмір отвору. Замір потрібен також для того, щоб визначитися, які добори потрібно купити. Знає майстер скаже, що установка залежить і від якості самих дверей, і відповідно від їх ціни. Якщо двері дешеві, то з часом їх може повести. Можливі зміни також необхідно врахувати.
Установка дверей повинна відбуватися строго за рівнем. Інакше ви зіткнетеся з багатьма складнощами. А в процесі експлуатації прочинені двері не зможуть залишатися в такому положенні. Вони будуть самі закриватися або відкриватися.
Перед установкою дверей необхідно перевірити рівень підлоги. Для цього береться рівень, горизонтально прикладається всередині отвору, ставляться крапки по сторонах прорізу. Різниця у висоті не повинна складати більше трьох міліметрів. Разом з дверними полотнами треба придбати дверні коробки, лиштви, дверну фурнітуру, а також інструменти, які вам знадобляться для монтажу - молоток, викрутка, пила, схил, монтажна піна, силіконовий герметик, бруски.
Стіни і підлога при установці дверей повинні бути сухими. Не можна напередодні проводити ремонтні роботи, пов'язані зі штукатуркою, шпаклівкою, грунтовкою, фарбуванням або заливкою підлоги. Виникає вологість впливає на якість установки.

Робота з встановлення дверей

Безпосередня установка двостулкових міжкімнатних дверей починається із збірки коробки. Цей процес дещо відрізняється від збірки коробки одностулкових дверей тим, що коробка тут ширше приблизно в два рази. Виходить, що коробковий брус у висоту треба взяти такий же, який ви брали при установці одинарних дверей, а в ширину більше. Складність полягає в тому, що необхідно кілька разів приміряти дверні полотна, підганяючи коробку по ширині. Адже двері повинні вільно відкриватися і закриватися, чи не чіпляючи один одного, але і разом з тим зазор між ними не повинен бути занадто великим. Зазор більше п'яти міліметрів виглядає дуже неестетично, і через нього проникають великі пучки света.Коробку спочатку збирають на підлозі. Тут найголовніше розкласти все так, як будуть відкриватися двері. Обов'язково треба врахувати напрямок відкривання дверей і зробити невеликий зазор між дверима та підлогою. Ідеальним вважається зазор в один сантиметр. Двостулкові міжкімнатні двері найчастіше встановлюють у вітальні. Етапи проведення ремонту залежать від конкретної квартири. Хтось спочатку ставить двері, а потім робить підлогу, хтось навпаки. Якщо в якості підлогового покриття ви вибрали лінолеум, то послідовність принципового значення не має. Але якщо ви віддали перевагу ламінату, то до моменту установки дверей ламінат вже повинен лежати на підлозі. Ламінат значно товщі лінолеуму, він піднімає рівень підлоги на кілька сантиметрів. Встановлені заздалегідь двері просто не відкриватимуться. А врахувати висоту підлозі заздалегідь просто неможливо. Підгадати так, щоб в результаті зазор між підлогою і дверима склав необхідну відстань у десять міліметрів, вам не вдасться. Тому встановлення дверей перш кладки ламінату є найважливішим условіем.Висота коробки визначається так само, як у всіх інших дверей. Верхівки цих двох коробкових брусов обрізаються під кутом у сорок п'ять градусів. Під цим же кутом обрізається і коробковий брус, який є поперечиною над дверима. Його довжина вважається так: менша сторона двері множиться на два і додається близько шести міліметрів. Шість міліметрів - це невелика відстань між дверним полотном і Стоєв брусами, а також відстань між самими дверима. В результаті зазор між дверима повинен скласти близько трьох-чотирьох міліметрів. Якщо зробити зазор ще менше, двері, звичайно, відкриватися будуть. Але це дуже ризиковано, оскільки з часом двері хоч і зовсім трохи, непомітно для вашого ока, але можуть розсохтися. Їм не вистачатиме двох, а то й одного міліметра, щоб добре відкриватися і закриватися, і вони будуть чіплятися один за одного.
Зазори між дверною коробкою і стіною акуратно заповнюються монтажною піною. Робити це треба відразу після установки. Коефіцієнт розширення піни повинен бути низьким. Інакше великий ризик деформування коробки.
Дуже частину при установці двостулкових дверей коробка по ширині виявляється значно менше стіни. У цьому випадку використовують добори. Вимірюють відстань від коробки до стіни, при цьому враховуючи розмір паза, обрізають добір ножівкою і встановлюють в пази. Залишається тільки закрити коробку лиштвами.