Як вишивати стрічками.

Вишиті стрічками картини - це відмінний подарунок. Той факт, що вони виконані руками дарувальника, надає їм ще більшу цінність. Освойте базові стежки цієї техніки вишивки.

Вам знадобиться

Стрічки різних кольорів і ширини (атласні, шовкові, прозорі); Тканина (лляна, бавовняна, шовкова, вовняна); Голки з широкими вушками і товстим стрижнем; Пяльця; Фантомний фломастер.

Інструкція
1

Виберіть малюнок. Покладіть схему на скло, на яке світить лампа або сонце, а зверху тканину. Переведіть малюнок на тканину зникаючим фломастером.

2

Вправьте тканина без схеми малюнка в п'яльця. Обріжте край стрічки під кутом в 45 градусів. Відрізайте 40 см стрічки, щоб вона не перекручувалася і не м'ялася при проходженні через тканину. Вивчіть найпростіші стежки, почніть з плоского. Всунути в голку край стрічки надіньте на вістрі. Продерніте голку в прокол. Вийде петля, яка не дасть стрічці зісковзувати з голки. На кінці стрічки зробіть плоский вузлик, складіть кінець стрічки (близько 1см) удвічі і проколіть його посередині голкою. Простягніть всю стрічку через прокол.

3

Відпрацювавши плоский стібок, переходите до виконання перекрученого прямого стібка. Виведіть стрічку на лицьову сторону і скрутіть в спіраль за годинниковою стрілкою. Зробивши стібок необхідної довжини, приберіть стрічку на виворіт.

4

Освойте стрічковий стібок. Притисніть стрічку до тканини великим пальцем вільної лівої руки і на відстані, необхідному для стібка, виведіть її на виворіт.

5

Вправьте тканина з перенесеною схемою в п'яльця. Використовуючи вивчені стібки, вишийте малюнок по схемі.

6

Коли вишивка закінчена, змочіть ватку і пройдіться по слідах фломастера, щоб вони зникли.

7

Оформіть вишивку рамкою.

Корисні поради

Починайте навчання з невеликих за обсягом і кількістю квітів малюнків.