Як дізнатися місячну добу.

Все частіше і частіше сучасні люди звертаються до знань стародавніх про місячних циклах. Це не дивно! Навіть сучасна наука визнає факт впливу енергії Місяця на водну стихію нашої планети, на поведінку рослин і тварин, а також на кров і лімфу людини. Якщо ви думаєте, що місячним календарем користуються тільки садівники, астрологи і окультисти, то ви помиляєтеся. На ньому зав'язані всі світові релігії, а арабський світ живе згідно з цим календарем. Однак вирахувати місячні добу не так просто.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - відривний календар або календар садівника;
  • - ефемериди;
  • - калькулятор, папір, ручка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися місячні добу - купити відривний календар, який надруковано в вашому регіоні і має вказівку на фази місяця і її сходи. Для садівників і городників продаються спеціальні календарі, в яких вказуються місячні добу , а також сільськогосподарські роботи, найбільш сприятливі в ці дні для рослин.
2
Крім того, місячні добу можна дізнатися за допомогою інтернету. В мережі існують маса ресурсів, які надають сервіси розрахунку місячної доби для певного дня. Потрібно просто ввести дату в спеціальне поле, а програма видасть який Вас результат. Знайти такі ресурси нескладно за допомогою будь-якого пошуковика. Просто введіть запит: «як дізнатися місячні добу ». Вам тут же буде видано величезну кількість корисних посилань.
3
Існують різні способи ручного розрахунку, які дозволяють дізнатися місячні добу . Такими календарями і таблицями користуються в арабських країнах, а також астрономи всього міра.Луна рухається по нестабільної орбіті, тому кількість днів у місячному році різниться рік від року. Не всі місячні добу мають однакову кількість годин (наприклад, іноді 1-е або останні добу місячного місяця тривають всього 1 година), тому астрономи складають спеціальні таблиці, призначені для розрахунку новолунь на певний період часу. Деякі з них охоплюють період з 3 тисячоліття до н.е. по 3 тисячоліття нашої ери. Маючи таку таблицю, можна легко розрахувати день молодика. Так як місячним місяцем є період від одного молодика до іншого, то, розрахувавши день молодика для шуканого місяця, можна дізнатися, які добу місячного місяця відповідають шуканої дате.Для розрахунку знадобляться три коефіцієнта, які беруться з таблиці, розташованої за адресою http://astropolis.lv/ru/articles/about-astrology/345/Lunnyye_kalyendari. Це таблиця, призначена для розрахунку молодиків на одну тисячу років, охоплює період 1800 р - 2799 включітельно.Рассчітаем молодик для травня 2012 року: • З перших двох стовпців потрібно взяти значення коефіцієнта десяток року (тобто 20), який дорівнюватиме 11,2. • Потім, з середини таблиці, потрібно взяти коефіцієнт, який відповідає десяткам року (горизонтальні рядки) і одиницям року (стовпці середини таблиця), тобто 1 і 2. Він розташовується на перетині рядка (2) і шпальти (1). В даному випадку він дорівнює 17,1. • Третій коефіцієнт визначається за даними двох останніх стовпців, які означають шуканий місяць, в даному випадку травень, тобто 22,1. • Далі все три коефіцієнта складають: 11,2 + 17,1 + 22,1 = 50,4. • Оскільки дане число перевищує кількість місячних днів у місяці, то потрібно відняти від нього 29,5 стільки раз, скільки необхідно для отримання числа що не перевищує 29,5. • Виходить: 50,4-29,5 = 20,9. Це означає, що в травні 2012 року молодик припаде на 20 день місяця. • Якщо потрібно дізнатися місячні добу , скажімо, для 25 травня, то відраховуються місячні добу від 20 травня. Тобто 25 травня буде 6-ми місячними добами. В даному випадку похибка може становити 1 добу , так як для точного розрахунку потрібно знати час першого сходу місяця після даного молодика. Другі місячні добу відраховуються від часу першого сходу місяця після настання молодика.
4
Дізнатися місячні добу можна, купивши спеціальний астрономічний довідник, яким користуються астрологи і астрономи. Такий довідник називається «Ефемериди» і складається на певний період часу. У цих таблицях зазначені координати планет на зоряному небосхилі. У верхній частині кожної сторінки довідника розташовані великі таблиці, що включають в себе координати планет для двох місяців. Внизу сторінки розташовується табличка, розділена на 6-ть секцій. Саме в ній, в її п'ятої секції, яка носить назву «Phases & Eclipses», вказані фази місяця і час її сходів (за Гринвічем).
Зверніть увагу
Якщо ви вирішите самі розрахувати дату молодика за допомогою таблиці, то майте на увазі, що місячні року теж можуть бути високосними. Коефіцієнти, що визначають січень або лютий, матимуть різні величини для високосного і звичайного року.
Корисна порада
На інтернет ресурсах і в відривних календарях, частіше, вказують час сходу місяця і місячна доба для московського регіону. Щоб дізнатися точний час сходу в вашому регіоні, перерахуйте його для свого годинного пояса