Як переглянути формат mkv.

Mkv, він же «Матрьошка» або Matroska - один з популярних контейнерів для упаковки відео. Зручний тим, що може містити аудиодорожки на різних мовах, інформацію про розбиття відео на глави, меню, субтитри та іншу службову інформацію. На жаль, для перегляду відео в цьому форматі буде потрібно установка додаткових програм. Втім, mkv завжди можна конвертувати в формат, з яким немає проблем ні у плеєра на вашому комп'ютері, ні у DVD плеєра, підключеного до вашого телевізора.
Вам знадобиться
  • - Програма MKV Converter Studio;
  • - плеєр VLC.
Інструкція
1
Відкрийте файл mkv в програмі MKV Converter Studio. Для цього клацніть лівою кнопкою миші по кнопці Add у лівій верхній частині вікна конвертера. Виберіть відеофайл у вікні, провідника і натисніть кнопку «Відкрити».
2
Виберіть формат, який хочете отримати на виході. Щоб це зробити клацніть по стрілочки праворуч від поля Profile. Відкриється список форматів, в які можна конвертувати файл mkv. В програмі MKV Converter Studio формати згруповані по пристроях: є можливість конвертувати відео в формат для iPod, iPhone, декількох інших мобільних пристроїв, домашніх кінотеатрів, DVD і VCD. Можлива конвертація у флеш формат для YouTube.
3
Наведіть покажчик курсору на цікаву для вас групу пристроїв. Праворуч відкриється список форматів. Виберіть формат, який підтримується плеєром, встановленим на вашому комп'ютері, якшо лівою кнопкою миші за назвою формату.
4
Клацніть по кнопці Settings, яка розташовується праворуч від поля Profile. У вікні, перевірте настройки конвертації: розмір кадру, частоту кадрів в секунду, бітрейт і кодек для відео і звуку.
5
Вкажіть папку, в яку буде зберігатися конвертоване відео. Для цього клацніть по значку папки в правій частині поля Output Path. Вкажіть місце на комп'ютері, куди буде записаний файл після конвертації. Клацніть по кнопці ОК.
6
Клацнувши по кнопці Convert, запустіть конвертування відео. Цей процес потребуватиме деякого часу. Дочекайтеся його закінчення. Отриманий файл ви можете відкрити за допомогою плеєра, встановленого на вашому комп'ютері.
Корисна порада
Файли mkv без установки додаткових кодеків можна переглядати за допомогою плеєра VLC. Сам плеєр споживає не дуже багато системних ресурсів і відтворює, практично, що завгодно. Правда, після його установки всі відеофайли на вашому комп'ютері будуть за замовчуванням відкриватися саме в цьому плеєрі. Втім, не можна сказати, що це є великою проблемою.
Останній час в мережі з'являється все більше відео в форматі mkv. Насправді mkv - це не окремий файл , а спеціальний мультимедійний контейнер Matroska, що містить відеодоріжку, аудіодоріжку, субтитри і допоміжну інформацію. Формат відрізняється від всім відомого avi поліпшеним дозволом і продуктивністю, простотою редагування і можливістю зміни конфігурацій.
Вам знадобиться
  • - Доступ в інтернет;
  • - Набір кодеків Сombined Сommunity Сodeck Рack або K-Lite Codec Pack;
  • - Програвач Media Player Classic;
  • - спліттер для воспоізведенія Matroska Splitter.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно встановити набір кодеків Сombined Сommunity Сodeck Рack (CCCP). Пакет містить мінімальний набір кодеків, необхідних для перегляду відеозаписів більшості відомих форматів, у тому числі і для відтворення mkv файл ів. Завантажити його можна абсолютно безкоштовно з офіційного сайту розробника. Встановіть кодеки, слідуючи інструкціям на екрані.
2
Якщо вам необхідний більш потужний і розширений набір кодеків, варто зробити вибір на користь K-LITE CODEC PACK. Порівняно з CCCP, він займає більше місця на жорсткому диску і вимагає додаткової настройки. Розробники пропонують шість версій програми, але найкраще зробити вибір на користь повної версії. Завантажити пакет кодеків можна за адресою http://k-lite-codec.com/fu.php.
3
Для того щоб відтворити mkv- файл , вам також буде потрібно програвач Media Player Classic. Він також поширюється абсолютно безкоштовно і доступний для скачування на офіційному сайті розробника. Програвач, слідуючи інструкціям на екрані.
4
Для зміни конфігурація mkv- файл а (створення меню, зміни мови, включення/відключення субтитрів і т.д.) вам буде потрібно програма Matroska Splitter. Вона розкриває mkv- файл и і дозволяє замінити ту чи іншу його частину. Програму можна завантажити з офіційного сайту розробників.
5
Після установки вищеперелічених програм запустіть mkv файл і насолоджуйтеся переглядом відео високої якості.
Корисна порада
На офіційному сайті розробників формату mkv matroska.org доступні для скачування всі вищеперелічені програми, а також багато інших корисні утиліти.