Як заточити керамічний ніж. Заточка керамічних ножів в домашніх умовах.

Керамічні ножі на відміну від своїх сталевих побратимів довго залишаються гострими і без потреби їх заточку не проводять, тим більше, що процес цей копіткий і довгий, що вимагає особливої уваги. Однак якщо ви не маєте можливості скористатися послугами спеціальних майстерень, можете спробувати повернути колишню гостроту виробу будинку.
Інструкція
1
Придбайте або візьміть в прокаті (якщо мається, підготуйте) коло з алмазним напиленням. Якщо ж ви не знайшли подібного обладнання або алмазного леза, візьміть електрокорунд від 80 мкм, яка знадобиться для чорнової обробки стрижня ножа, до 40 мкм для чистової обробки.
2
Заточуйте ніж тільки на малооборотістом колі з мінімальним биттям інструменту, так як в іншому випадку ви можете пошкодити ніж. Виробляючи процедуру заточування керамічного ножа, ні в якому разі не застосовуйте силу натиску, докладайте мінімум зусиль при притисканні леза до абразивного інструменту. Ось саме зважаючи цієї обережності, процес заточки такого типу ножа досить довгий і кропіткий, віднімає, як правило, багато часу.
3
Пам'ятайте при заточуванні, що кромка керамічного ножа в розрізі повинна бути трохи опуклою. Етісвойства диктуються індивідуальними особливостями матеріалу виготовлення таких ножів.
4
Накладайте лезо керамічного ножа на інструмент, починаючи від рукоятки і закінчуючи вістрям. Зробіть декілька повільних таких рухів на одну сторону і після такі ж процедури повторіть, перевернувши вістрі ножа іншою стороною.
5
Крім зазначеного методу, при заточуванні керамічного ножа можна використовувати спеціальний точильний камінь Мусат, який попередньо повинен бути намочити холодною водою.
6
Пам'ятайте, якщо ви не володієте певними навичками точіння ножів, ви ризикуєте втратити улюблене виріб, зробивши його просто непридатним. В такому випадку, краще всього довірити дану процедуру професіоналам.
Зверніть увагу
Керамічні ножі дуже міцні, але при цьому крихкі, розколоти інструмент можна, випадково впустивши його або пошкодивши полотно при заточуванні. Зверніть увагу на те, що кераміка буває чорна і біла. Біла - значно м'якше, а тому вимагає нетривалої обробці. Чорні керамічні ножі в домашніх умовах не заточують.