Як регулювати анкер.

Навчитися грати на гітарі нелегко. І пальці болять, і акорди не запам'ятовуються, і струни деренчать. Стоп! От якщо деренчать струни, значить, гітара неправильно налаштована. Налаштування гітари - процес тонкий. Кожен гітарист налаштовує інструмент під себе, під свій спосіб гри, під свої звички. Однак існують правила, які єдині в усіх гітарах. Наприклад, натяг струн.
Інструкція
1
Щоб регулювати прогин грифа, в гітарі існує анкер - металевий стрижень, який проходить всередині уздовж всього грифа. Зазвичай болт анкер а розташовується на пелюстці грифа і закритий пластиковою або металевою накладкою. Анкерні стержні бувають звичайними (більшість гітар), подвійними (у басових і 12-ти струнних гітар), нерегульованими (для зміцнення грифа).
2
Перш ніж крутити анкер , необхідно перевірити прогин грифа. Затисніть однією рукою струну на 1 ладу, а іншою рукою струну між 18 і 20 ладами, тобто там, де гриф кріпиться до корпусу гітари.
3
Виміряйте зазор між струною і верхом 7-го ладу. Зазор повинен становити 0,2-0,3 мм для звичайної гітари, і 0,3-0,4 мм для бас-гітари.
4
Якщо зазор занадто великий, то гайку анкер а треба затягнути спеціальним ключем, обережно повертаючи його за годинниковою стрілкою. За один раз можна зробити поворот не більше, ніж на півоберта. Після кожного повороту гайки необхідно робити перерви до 30 хв, щоб гриф звик до нового положення.
5
Якщо зазор маленький, а струна лежить на 7 ладу, значить гриф занадто опуклий, і анкер ву гайку слід обережно крутити проти годинникової стрілки, послаблюючи її. Гриф стає випрямляється, струна натягується вище.
6
Зробивши потрібні маніпуляції по затягуванню (відпускання) анкер а, залиште гітару на добу в стані спокою. Гриф гітари робиться з дерева, воно повинно сприйняти нову форму, адаптуватися. Через добу ви зможете натягнути нові струни і налаштувати гітару для гри.
Зверніть увагу
Якщо струни товсті, басові, то своїм натягом вони можуть зігнути гітарний гриф як лук. В результаті відстань від струн до грифа буде більшим, затискати лади стане важко, що доставить незручність музиканту.Бивает й так, що гриф вигнуть в інший бік, вниз, тоді струни стикаються з ладами гітари і деренчать.