Як знімати архітектуру.

Ви їдете в чергову подорож, берете з собою фотоапарат і збираєтеся привезти масу яскравих кадрів. Якщо ваш шлях лежить через нові для вас міста, непогано було б ознайомитися з деякими правилами зйомки архітектурних об'єктів. Адже на шляху вам обов'язково зустрінеться якесь унікальне будівлю або храм, які ви захочете сфотографувати.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - штатив;
Інструкція
1
Правильно вибирайте точку зйомки. Якщо дозволяє час, робіть це довго і ретельно. Не пошкодуйте своїх сил і обійдіть навколо будівлі, яка збираєтеся знімати кілька разів. Подумайте, з якого боку ви б хотіли його відобразити. Це не обов'язково повинен бути фасад будівлі. Можливо, саме вам вдасться відкрити новий ракурс для всім відомих архітектурних об'єктів. Робіть кілька знімків. Переглянувши будинку фотографії, ви зможете вибрати найвдаліші.
2
Виберіть точку зйомки, яка не буде спотворювати перспективи будівлі. Ця точка називається центральною. Знайти її не складно. Візуально знайдіть центр всієї будівлі і встаньте прямо навпроти, найкраще на значній відстані від самого об'єкту зйомки. Вставши таким чином, ви зможете зняти будівлю цілком, і на знімку будівля не буде виглядати «кривим».
3
Для зйомки шукайте височина (лавочку, бортик, пагорб) або піднімайте камеру на штативі. Кадри, зроблені не з рівня очей, виглядають набагато вигідніше. Можете свідомо порушувати перспективу і вставати лівіше або правіше від центральної точки будівлі, щоб отримати виразні знімки.
4
Використовуйте ширококутні об'єктиви. Вони дозволяють збільшити кут огляду, «розсовуючи» простір. Особливо цей об'єктив підійде, коли ви хочете зняти будинок, що перебуває у вузькому провулку, і у вас немає можливості відступити для знімка тому.
Зверніть увагу
Обов'язково використовуйте штатив для зйомки архітектурних об'єктів. Він дозволить вам витримувати лінію горизонту на знімку рівною.
Корисна порада
Спробуйте зробити знімки будівлі, використовуючи велику витримку. Особливо, якщо мимо постійно ходить велика кількість людей або проїжджають машини. Шлейф від рухомих об'єктів, який залишається на знімках, зроблених з великою витримкою, буде дуже виразно виглядати на тлі нерухомого будівлі.