Формопласт: Як виготовити своїми руками.

Формопласт представляє з себе пластифицированную ПХВ-масу, яка складається з пластифікатора, ПВХ-смоли і стеарата кальцію. За зовнішнім виглядом формопласт - це желеподібна маса коричневого або темно-жовтого кольору у вигляді невеликих шматків або блоків. З формопласта виготовляються різного роду виробничі форми, які витримують великі температури, а так само намокання. У подальшому з таких форм можна відливати всілякі цементні або гіпсові вироби.
Вам знадобиться
  • кабель, обмотка, алюмінієва емксть, дібутілфтолат
Інструкція
1
Підготуйте кілька високовольтних двох або трьохжильних кабелів, які можна знайти на звалищі, в місцях скупки металів або на заводі з виробництва кабелей.Пріобретіте обплетення білого або чорного кольору. Обшивка та кабель виготовляються з пластмаси, тому знайти її можна на відповідному заводі або на будівельному ринку. Обшивка є найбільш прийнятною, оскільки форми з неї виходять якісні, водостійкі, довговічні і міцні, з яких можна відливати не тільки гіпсові виливки, але й цементно-піщаний раствор.Подготовьте дібутілфтолат - спеціальна рідина жовтуватого кольору, яку можна придбати в господарському магазині або на заводі з виробництва кабелю.
2
Промийте оплетку або відповідно кабелю гарячою водою і поріжте їх на невеликі шматки (приблизно, по 3 см).
3
Підготуйте алюмінієву ємність для варіння і ложку з цього ж металу. Пам'ятайте, брати ємність з іншого матеріалу не слід, так як ваша суміш буде прилипати до стінок, і навряд чи ви досягнете бажаного результату.
4
Помістіть 800 гр кабелів або обплетення у форму для плавлення, додайте 1 літр дібутілфтолата. Надіньте респіратор і включіть витяжку.
5
Приготуйте ємність з машинним маслом, на пару якого і буде варитися наш виріб. Поставте ємність на звичайну електрпліту.
6
Вставте в ємність з маслом алюмінієву каструлю з опліткою. Доведіть до кипіння, поступово помішуючи алюмінієвої ложкою. У випадку, якщо відбувається злипання і прилипання речовини, додавайте в ємність потрошку дібутілфтолата. Робити це можна тільки при необхідності.
7
Варіть при температурі не менше 125 градусів близько 7 годин. Бульбашки повинні повністю зникнути. На вигляд формопласт повинен бути схожий на пластмасу. Слід знати, що температуру при плавленні не слід підвищувати понад 140 градусів, так як це може призвести до разлаганію речовини.
8
Процідіть отриману масу через мідну сітку №2. Це необхідно зробити для того, щоб грудочки, якщо вони є, були усунені.
9
Залийте розплавлену рідину в заздалегідь приготовлену з піску форму, дайте застигнути. Формопласт готовий.
Зверніть увагу
Недоліком формопласта, є його сильна токсичність при плавленні і виготовленні речовини, тому всі дії з цим матеріалом слід проводити, суворо дотримуючись техніку безпеки.
Форми з формопласта є одними з самих практичних і економічних. Вони еластичні, водостійкі і довговічні. З однієї такої форми можна зробити близько 1000 виливків. Причому її якість від цього не зіпсується. Виготовлення формопласта не вимагає спеціального обладнання і цілком доступно в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - дві алюмінієві ємності;
  • - алюмінієва лопатка;
  • - модель з кожухом.
Інструкція
1
Підготуйте модель для виготовлення формопласта . Для виготовлення формопласта можна використовувати моделі з мармуру, металу, гіпсу або фарфору. Головна вимога до моделей - щоб у них не було часу. Підготувати моделі для формопластових форм можна кількома способами.
2
Зробіть розчин для виготовлення моделі, кожуха або плити з гіпсу, зачиненого на вапняному молоці великий жирності. Ретельно зачистите і просушіть модель, кожух і плиту. Просочіть їх 30% розчином мідного або залізного купоросу і ще раз ретельно просушіть. В результаті хімічної реакції вапна і купоросу утворюється нерозчинна речовина, щільно закупорють усі пори гіпсу і підвищує його міцність.
3
Покрийте гіпсові моделі підігрітою натуральною оліфою і ретельно просушіть. Повторіть процедуру два рази. Нанесіть 1-2 шари масляного лаку. Дочекайтеся висихання лаку.
4
Застосовуйте кожух, модель і плиту «свіжого відливу». У щойно відлитих виробів усі пори заповнені водою і завдяки цьому, формопласт не зможе проникнути в пори гіпсу.
5
Розріжте формопласт на невеликі шматочки розміром 1-4 см для прискорення процесу плавлення.
6
Візьміть дві алюмінієві ємності різного розміру. Ідеально підійдуть, наприклад, таз і бідон з товстими стінками.
7
В більшу з двох ємностей налийте олію. Для масляної лазні підійде циліндрове, трансформаторне або будь-яке інше масло з високою температурою кипіння. Для того щоб бідон не стикалася з дном таза, рекомендується використовувати підставку.
8
Поставте масляну баню на вогонь. Акуратно помішуйте формопласт алюмінієвої лопаткою протягом всього процесу плавлення. Уважно стежте за температурою - періодично робіть відповідні заміри. Слід пам'ятати, що температура не повинна перевищувати 130 градусів.
9
Залийте формопласт в підготовлену і нагріту до температури 50-70 градусів модель з кожухом.
10
Дочекайтеся повного охолодження і зніміть форму з моделі.
Зверніть увагу
При виготовленні формопласта не рекомендується використовувати сталеву посуд - в ній формопласт може сильно пригоріти.