Як зробити дьоготь. Як робили раніше дьоготь.

Дьоготь виходить за допомогою сухої перегонки кори і деревини листяних і хвойних пород.Сфера застосування дуже широка: ожіровка шкір і шкіряних виробів, возові мастило, просмолка. Чистий дьоготь традиційно застосовується в медичних цілях і особливо у ветеринарії.
Вам знадобиться
  • - чавунець Десятилітровий,
  • - велика каструля,
  • - сковорода,
  • - глина на обмазку.
Інструкція
1
Для приготування дьогтю використовуються чурки, гілки, кора того чи іншого дерева. Найчастіше дьоготь у більшості людей асоціюється з березою. Але робиться він і з інших, як листяних, так і хвойних порід дерев. Крім того, дьоготь переганяється також і з кам'яного угля.К Приміром, вам необхідний дьоготь, щоб вилікувати від екземи свою собаку або інша домашня жівотное.Для отримання цілющої мазі підійдуть чурки і гілки липи. Очистіть їх від кори і залиште на 2-3 дні на сонці або просушіть в печке.Для вигонки дьогтю кустарним способом приготуйте найпростіше обладнання.
2
По-перше, потрібен чавун об'ємом 8-10 літрів. В дні чавунця проробіть отвір діаметром 2-4 см для виходу продуктів перегонки деревини. Ще потрібна каструля, в яку щільно повинна входити нижня частина чугуна.Поместіте чавун в каструлю і добре обмажте місце зіткнення краю каструлі зі стінкою чавуну вологої гліной.Наложіте сухі цурки або гілки в чавун. Зверху чавун закрийте відповідної величини сковородою, краї якої також обмажте гліной.Теперь каструлю і нижню половину чавуну закопайте в землю. На сковороду покладіть вантаж кілограм до 25-30. Навколо чавуну розведіть помірний вогонь, який необхідно підтримувати протягом 2-3 часов.В протягом всього періоду перегонки стежте за освітою тріщин в глині по краю сковороди. Щоб з парою і газами НЕ улетучивались смолисті погони і феноли, що входять до складу дьогтю, замазуйте утворюються в глині тріщини. Для цього заздалегідь приготуйте запас глини в тазу і лопаточку. Інакше ви недобере певну кількість одержуваного дьогтю, а також може погіршитися його якість.
3
Після закінчення двох-трьох годин розгребіть вогонь і обережно викопайте чавун разом з каструлею. Коли апаратура досить охолоне, відокремте каструлю від чавуну і накопичився в ній дьоготь тут же злийте в скляну посуду.Флакон добре закупорте для запобігання від втрат легко летких веществ.Прі такому способі перегону вихід дьогтю з 10-літрового чавуну складає в середньому 200 г.
Корисна порада
Мазью з чистого березового дьогтю і вазеліну в співвідношенні 1:10 лікують виразки, пиодермию, інфіковані рани, коросту.
Методом сухої перегонки стовбурів і гілок берези отримують дьоготь , що володіє сильним антимікробну дію. В офіційній медицині дьоготь використовується в виготовленні препаратів для лікування грибкових і паразитарних захворювань шкіри, дезінфікуючих засобів (карболкою, креозол). Народна медицина використовує березовий дьоготь більш широко. Це - лікування мастопатії, пневмонії, туберкульозу легень, ларингіту і фарингіти та ін.
Вам знадобиться
  • - березовий дьоготь;
  • - молоко;
  • - плоди анісу;
  • - часник посівний;
  • - лимони;
  • - молоді листя та бруньки берези.
Інструкція
1
Для лікування мастопатії приймайте березовий дьоготь за наступною схемою. Перші 3 дні - пити по 3 краплі, розчинених в 120 мл гарячого молока, тричі на день безпосередньо перед прийомом їжі. Наступні чотири дні - по 7 крапель, розчинених також в 120 мл гарячого молока, тричі на день перед їдою. Потім зробіть 10-ти денну перерву. Після перерви починайте пити в зворотному порядку - 4 дні по 7 крапель за колишньою схемою, потім 3 дні - по 3 краплі. Це курс лікування, який слід повторити після місячної перерви. В цілому лікування займе 60 днів.
2
Для лікування дитячих застуд приймайте березовий дьоготь за наступним рецептом. Залийте чайну ложку подрібнених анісових плодів склянкою крутого окропу і, наполігши протягом 30 хвилин, процідіть. Потім додайте 1 краплю дьогтю і приймайте по 30 мл за півгодини до їди 3-4 рази на день до остаточного одужання.
3
При туберкульозі легенів приготуйте наступний засіб. Візьміть 5 лимонів середньої величини і подріб їх на м'ясорубці разом з шкіркою. Почистіть 4 середніх головки часнику і, також ізмолов їх, додайте до лимонів. Добре перемішайте склад і, заливши літром охолодженої кип'яченої води, настоюйте 5 днів, збовтуючи суміш, час від часу. Потім процідіть і приймайте по 15 мл фільтрату з додаванням 1 краплі дьогтю безпосередньо перед вживанням, тричі на день за 20 хвилин до прийому їжі. Курс прийому - до повного одужання.
4
При пневмонії приготуйте наступний засіб. Подрібніть молоді листочки і бруньки берези, залийте їх окропом (1 столова ложка на 250 мл окропу). Наполігши протягом години, відфільтруйте і додайте 2-3 краплі дьогтю. Пийте по 100 мл 2-3 рази на день за третину години до прийому їжі в теплому вигляді. Курс лікування - до повного одужання.
Зверніть увагу
карболкою і креозол є досить токсичними препаратами і вимагають акуратного використання.
Корисна порада
Рекомендується додавати по 2-3 краплі березового дьогтю в відвари лікарських рослин, призначені для полоскання горла при ангіні, фарингіті, ларингіті і ін.