Як пікірувати айстри.

Айстри - красиві невибагливі квіти, які цвітуть практично все літо на клумбах в будь-якому саду і городі. Відносяться до сімейства айстрових. У середній смузі вирощуються у вигляді однорічної культури розсадним способом для більш раннього цвітіння і посівом в грунт для осіннього цвітіння.
Вам знадобиться
  • - ящики;
  • - плівка;
  • - насіння;
  • - легкий грунт;
  • - крупнозерний пісок;
  • - ситечко.
Інструкція
1
Посаджені вами айстри будуть мати різноманітні форми і забарвлення. Залежно від сорту висота рослин може бути від 15 до 80 см, тому вибирайте квіти потрібного сорту. Дотримуйтесь агротехніку вирощування. При рассадном способі посадки завжди пікірують рослини.
2
Для раннього цвітіння посійте насіння в ящики або в опалювальні теплиці. Для більш пізнього осіннього цвітіння можете висівати насіння під плівкове укриття. Теплицю робіть там, де ви плануєте вирощувати айстри все літо. В цьому випадку їх можна буде не пікірувати. Просто в подальшому їх потрібно буде прорідити, залишивши потрібну відстань, приблизно 5-10 см.
3
Для вирощування розсади підготуйте ящики з легким ґрунтом. Грунт можете купити в магазині для садівників і городників, призначену для вирощування розсади або для пересадки квітів. Вона має насичений склад і легку структуру, насіння зійде швидко, розсада буде більш міцна.
4
Зволожите грунт, зробіть борозенки на глибину 2 см, посійте айстри методом простого розкидання. Присипте землею, якщо вона має легку структуру або крупнозерним піском, акуратно зволожите через ситечко, підтримуйте у вологому стані до появи сходів. Поставте ящики в тепле місце з температурою 22 градуси.
5
Через 7 днів з'являться сходи. Поливи скоротіть, щоб слабкі паростки НЕ погнили, знизьте температуру до 16 градусів.
6
Через два з половиною тижні, коли з'являться 2-3 справжніх листа, зробіть пікіровку розсади. Відстань між рослинами зробіть 3-5 см. Чим більше відстань, тим раніше в подальшому зацвітуть айстри.
7
Пересаджуйте розсаду в грунт в добре культивированную грунт після минования загрози заморозка. Не забудьте внести комплексне мінеральне добриво. На НЕ удобреному землі бутони квітів будуть дрібними.
8
Доглядайте за пересадженими квітами, видаляйте бур'яни і поливайте. Айстри дуже невибагливі рослини і особливого догляду не вимагають.
9
Якщо ви виробляєте посів у відкритий грунт, то до минования загрози заморозка тримаєте айстри під плівковим укриттям. Пікіровку проводити не потрібно, просто зробіть проріджування рослин на відстань 5 см.