Як вирізати коло зі скла.

Іноді виникає необхідність вирізати скло незвичайної форми, наприклад, кругле . На відміну від прямих зрізів, зроблених склорізом по лінійці, фігурні вироби виготовити важче. Для цього існує кілька способів, що залежать від товщини скла і розмірів кола.
Вам знадобиться
  • Захисні окуляри (обов'язково).
  • Залежно від способу:
  • Склоріз, кліщі, мотузка і присоска;
  • Трубчасте свердло, дриль і абразив;
  • Алмазне полотно і щільний картон (або фанера);
  • Ножиці і ємність з водою.
Інструкція
1
Один з найпростіших варіантів - взяти звичайний склоріз і зробити пристосування для того, щоб отчеркнуть рівне коло. Для цього вам потрібно прикріпити присосок в передбачуваному центрі готового виробу, потім прив'язати до неї мотузку, далі відміряти потрібну довжину мотузки (вона повинна бути дорівнює радіусу майбутнього кола) і прив'язати до неї склоріз. Потім проведіть їм коло, обмежений довжиною мотузки, а від зовнішнього кордону кола прочеркніте склорізом «промені» до країв скляної заготовки. Після цього акуратно відламайте кліщами зайві шматки скла - для цього і потрібні «промені», щоб зробити все поетапно і акуратно.
2
Якщо вам потрібен коло порівняно невеликого діаметра (не більше 30 см - це межа для даного способу), то можна скористатися трубчастим свердлом. Воно являє собою металеву трубку з кріпленням для дрилі з одного кінця. Краю свердла абсолютно гладкі, так як різання скла здійснюється виключно за рахунок абразиву (зазвичай використовується корунд) змішаного з водою. Отже, візьміть дриль з трубчастим свердлом, змішайте абразив з водою, нанесіть на скло по краях передбачуваного кола і починайте свердлити. Не поспішайте і стежте, щоб під свердлом завжди був абразив з водою, інакше скло може перегрітися і тріснути. Таким чином, просвердлите заготовку наскрізь, і у вас вийти рівний скляний круг.
3
Якщо у вас немає склоріза і трубчастого свердла, то ви можете скористатися алмазної пилкою. Воно являє собою гладку металеву смужку, з одного боку якої мається алмазное напилення замість зубців. Для початку вам знадобитися трафарет, за яким ви будете випилювати коло. Його можна вирізати з щільного картону або фанери - найголовніше, щоб трафарет НЕ розмокнув від води. Готовий гурток найкраще приклеїти до скляної заготівлі, щоб він не з'їжджав. Тепер можна починати пиляти. Пам'ятайте, що заготовку необхідно постійно змочувати водою, інакше скло буде кришитися, а в підсумку трісне. Ви можете періодично поливати її або опускати в ємність з водою, але простіше і надійніше пиляти скло у ванні або в раковині під безперервним струменем прохолодної води. Процес досить довгий, так що вам знадобитися терпіння і акуратність.
4
Існує вельми цікавий спосіб обробки тонкого скла (2-3мм) за допомогою звичайних ножиць. Їм можна скористатися в тому випадку, якщо у вас немає відповідних інструментів, а зробити скляний гурток потрібно терміново. Наприклад, замінити розбите скельце в ліхтарику. Отже, зробіть трафарет або нанесіть контур майбутнього кола на скло водостійким маркером. Потім занурте скло у воду і почніть його підстригати. Не намагайтеся стригти одразу за відмітками - суть цього способу в тому, що скло треба підстригати по краях, відкушуючи маленькі шматочки. Поступово форма заготовки буде наближатися до потрібної. На жаль, у цього способу є недолік - круг виходить не зовсім рівний, але в екстреній ситуації це не важливо.
Зверніть увагу
Обов'язково використовуйте захисні окуляри. Скло може виявитися «напруженим» і на певному етапі обробки несподівано розлетітися на шматки, навіть при дотриманні всіх запобіжних заходів.
Корисна порада
У більшості магазинів будматеріалів можна відразу замовити порізку скла будь-якої форми. Так що можна звернутися до послуг професіоналів, переклавши на них цей нелегкий труд, а так же відповідальність за можливе псування матеріалу.