Як навчитися швидко грати на гітарі.

Хто залишиться байдужим, почувши, як перебирають струни цього чудового інструменту. Популярність гітари в усі часи була високою. До того ж навчитися грати на гітарі може при бажанні практичний будь-яка людина. Процес навчання не так складний, але вимагає посидючості і терпіння.
Вам знадобиться
  • Акустична гітара
  • Таблиця акордів
Інструкція
1
Візьміть гітару і сядьте. Ліва рука повинна затискати струни на грифі (поки будь-які), права перебуває на струнах біля «розетки гітари». Можна описувати багато посадок гітаристів, але кожен повинен підібрати собі посадку сам, пізніше можна буде імпровізувати. Але важливість посадки важко переоцінити, тому приділіть їй увагу.
2
Наступним кроком вчимося прийомам гри на гітарі. Їх усього два: бій і перебір (арпеджіо). Врахуйте, що поняття «гітарний бій» не використовується професійними музикантами. Але гітарний бій так міцно ввійшов у наш побут, тому цим способом грають всі. Отже, ліву руку можна прибрати, поки акорди не ставитимемо. Великим пальцем, проводимо вниз по струнах два рази, потім іншими чотирма вдаряємо по струнах вниз, і ще раз великим пальцем проводимо вниз. Спочатку повільно, потім все швидше і швидше. Цей бій називається «рівний». З часом ви навчитеся ритмічно і під акорди грати ім.
3
Наступний вид бою складається з трьох простих частин. Стискаємо праву руку на подобу кулака, але залишаємо вказівний палець стирчить назовні. Граємо їм по струнах вниз, вгору і робимо глушіння струн. Повторюємо заново. Глушіння робиться ребром правої долоні і полягає в тому, що ребро глушить струни відразу.
4
Переходимо до гітарного перебору. Тут все досить просто. Чіпляємо струни пальці в порядку наступної черги: бас (четверта або п'ята струна), 3,2,3,1,3,2,3. Цей прийом називається восьми звучне арпеджіо. Таким перебором грають дуже багато пісень.
5
Вчимося ставити акорди. Найпростіші і розповсюджені акорди: Am Dm, Em, E, Em, C, G. Дивимося таблицю акордів і ставимо їх на гітарі. Спочатку тренуємося на кожному акорді, потім переходимо на комбінації. Наприклад, практикуємо перехід з Am на C, Dm на E. Якщо струни металеві, то перший час пальці буде різати, але з появою мозолів біль пройде.
6
Дотримуючись вище зазначених інструкцій і тренуючись кожен день по 3-4 години в день, можна навчитися грати всього лише за одну, два тижні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=a-wzKfRDfoo
Корисна порада
Вчіться імпровізувати з боєм і перебором. Створіть свій оригінальний бій. Читайте більше літератури, і дивіться відеоуроки.
Розучити десяток-другий акордів на гітарі не складе особливих труднощів. Головне - мати почуття ритму, а з цим у більшості повний порядок. Бажання, завзятість, і буквально через місяць безперервних занять можна порадувати друзів і близьких грою на гітарі .
Інструкція
1
Купіть обов'язково буклет з табулатурами.
2
Візьміть інструмент і сядьте. Для гітариста дуже важлива посадка. Але кожен повинен підібрати її сам.
3
Затисніть лівою рукою будь струни на грифі, а праву тримайте біля «розетки гітари». Звірившись з табулатурами візьміть акорд Am. Проведіть правою рукою по струнах, добийтеся гарного звуку. Тепер підніміть всю комбінацію лівої руки на один сантиметр над струнами і опустіть назад. Слідкуйте, щоб пальці лівої руки запам'ятали постановку. Проробіть цю вправу кілька разів. Не забувайте про праву руку, і кожен раз проводите їй по струнах.
4
Наступний акорд E, повністю повторює перший струною вище. Повторіть перша вправа, але з другим акордом. Намагайтеся щоразу домагатися гарного звучання.
5
Наступна вправа - зміна акордів, Слідкуйте, щоб комбінація пальців лівої руки зберігалася при зміні позиції.
6
Є два основних прийоми гри на гітарі : бій і перебір. На перших заняттях обмежтеся боєм. Розташуйте кисть правої руки паралельно струнах в районі розетки. Затисніть великий і вказівний пальці, немов ви хочете чиркнути сірником по стіні, і проведіть по струнах вниз і вгору. Має вийти легкий дотик. Повторюйте прийом, поперемінно збільшуючи і зменшуючи темп.
7
Добийтеся автоматичної постановки рук. Поступово додавайте нові акорди з буклету: Dm, Em, C, G, H, B. Тренуйтеся по кілька годин на день. Якщо з'явиться біль у пальцях, зробіть перерву. З часом на кінчиках пальців утворюються мозолі, і біль поступово пройде.
8
Продовжуйте працювати над технікою і переходите до розучування нескладних пісень, які можна знайти в інтернеті. Вдосконалюйтесь кожен день. Слухайте різну музику, вивчайте нові способи побудови акордів. Це допоможе вам краще відчувати особливості звучання. Через місяць безперервних занять з'явиться невеликий досвід і впевненість, що ви чогось, навчилися.
Зверніть увагу
Щоб навчитися грати за місяць, рекомендується щодня тренуватися не менше 3-4 годин.
Корисна порада
Чистота і краса звуку залежать від сили, з якою ви притискуєте струни пальцями лівої руку. Чим міцніше придавлює - тим чистіше звучання.