Як готувати в фритюрі.

Під фритюрі , в розпеченому тваринам жирі або рослинному маслі, готують рибу і м'ясо в клярі або паніровці, овочі, вироби з тіста. Продукти, обсмажені у фритюрі , набувають красиву хрустку золоту скоринку, а сам процес приготування займає мінімум часу.
Вам знадобиться
  • - 1 л рослинного масла або тваринного жиру.
  • Для клярі:
  • - 1 яйце;
  • - 100 г борошна;
  • - спеції за смаком;
  • - вода (пиво, горілка, вино) до необхідної консистенції.
Інструкція
1
Відберіть тільки якісні продукти для смаження у фритюрі . Наріжте всі інгредієнти однаковими шматочками, товщиною не більше сантиметра, інакше вони прожаряться нерівномірно. Висушіть кожен шматочок, на ньому не повинно бути маринаду або води.
2
Приготуйте кляр або паніровці, якщо ви смажите овочі, м'ясо або рибу. Для клярі розмішайте яйце, борошно, спеції і воду до однорідної консистенції. Залиште кляр в холодильнику на 15-20 хвилин. Якщо ви збираєте обсмажувати вироби з тіста, то сформуйте з нього невеликі кульки. А якщо ви готуєте, наприклад, пиріжки з начинкою, ретельно заправте начинку в тісто, інакше при обсмажуванні вона може витекти і згоріти.
3
Виберіть жир для смаження. Найкраще для цього підходять рослинний масла - соняшникове, бавовняне, соєва, кукурудзяна, арахісове, але переважніше оливкова. З тваринних жирів вибирайте нутряне яловиче сало, топлений баранячий або свинячий жир. Вершкове масло і маргарин не використовують для фритюру. Можна приготувати суміш рослинних і тваринних жирів. Наприклад, 40% рафінованого рослинного масла і по 30% свинячого і яловичого жиру.
4
Підберіть посуд для смаження у фритюрі . Вибирайте сковороду або каструлю з високими стінками. Не використовуйте емальований посуд, так як при сильному нагріванні емаль відколюється. Врахуйте, що каструля з нержавійки покриється нагаром. Добре для приготування під фритюрі підходить чавунний посуд. А якщо ви готуєте під фритюрі досить часто, то придбайте спеціальну фритюрницю.
5
Нагрейте масло до 170 - 180 ° С. Опустіть в нього шматочок хліба. Якщо він спінився, то значить, масло досить нагрілося. Якщо жир буде нагрітий недостатньо, вироби будуть надмірно вбирати масло. А якщо температура буде занадто високою, то вироби будуть подгорать, при цьому всередині залишатися сирими. При появі диму відразу ж зменшіть вогонь.
6
Умочіть кожен шматочок в кляр або запанируйте. Закладайте продукти в розпечений жир так, щоб вони були повністю занурені в масло і вільно плавали в ньому. Обсмажте шматочки з одного боку, а потім вилками або паличками переверніть на іншу сторону. Весь процес смаження займає від декількох секунд до двох хвилин. Уже готові вироби дістаньте шумівкою і розкладіть на ситі або друшляку, щоб з них стікав зайвий жир.
Зверніть увагу
Використане масло ніколи не зливайте в каналізацію!