Як видалити іржу з тканини.

Металеві предмети можуть залишити на тканини стійкі плями іржі. Видалити їх можна в хімчистці або в домашніх умовах. Чудово видаляють плями від іржі хлорвміщуючі, кислотосодержащие засоби та сучасні засоби для виведення плям.
Вам знадобиться
  • - лимон;
  • - лимонна кислота в пакетах;
  • - оцет;
  • - відбілювач;
  • - плямовивідник;
  • - засіб для посуду;
  • - гліцерин;
  • - щавлева кислота;
  • - пральний порошок.
Інструкція
1
Для видалення іржі з білою міцної тканини використовуйте хлорвміщуючі кошти з густою формулою. Нанесіть на пляму, через 15 хвилин промийте тканину в теплій воді і виперіть в пральній машині з використанням порошку з відбілювачем.
2
Для кольорових тканин хлорвміщуючі кошти не підходять, так як при їх використанні замість іржавого плями ви отримаєте біле, що не набагато краще. Тому для кольорових тканин використовуйте кислотосодержащие засоби, наприклад? лимонну або оцтову кислоту. Лимонну кислоту можна використовувати зі свіжого фрукта або кристалізовану з пакетиків.
3
Щоб видалити іржаве пляма, нанесіть сік від свіжого лимона або розчиніть 20 мл кристалізованої лимонної кислоти на 50 мл води. Нанесіть на забруднення, залиште на 12 годин, виперіть виріб.
4
Для використання оцтової кислоти нанесіть на пляму розчин з 1 столової ложки оцту, розчиненого в 100 мл води, залиште на ніч, виперіть виріб. Якщо з першого разу пляма не віддалилося або віддалилося не повністю, повторіть процедуру.
5
Обілювачі продаються в будь-якому господарському магазині у відділі побутової хімії, мають рідку, пастоподібну або порошкоподібну структуру. Прочитайте рекомендації від виробника на упаковці, якщо там написано що засіб підходить для видалення плям іржі, то можете сміливо його використовувати. Нанесіть, почекайте вказане на упаковці час, виперіть виріб.
6
На делікатних тканинах використовуйте розчин з рівних пропорцій засоби для посуду і гліцерину. Нанесіть, залиште на ніч, вранці виперіть виріб звичайним способом.
7
Замість оцтової кислоти ви можете використовувати щавлеву. Розчиніть 2 столових ложки щавлевої кислоти на 100 мл води, змочіть пляма, просушіть, виперіть.
8
Якщо ви використали всі зазначені способи, а пляма видалити не вдалося, зверніться в хімчистку. Сучасні хімічні препарати здатні впоратися з будь-якими плямами і їх використання допомагає безпечно видалити іржу з будь-якого виду тканини , не пошкоджуючи структуру самої тканини .