Як зберегти виноград.

Виноград можна зберегти свіжим протягом року за допомогою різних способів. Головне дотримуватися умов зберігання і належним чином підготувати грона. Для цього необхідно відібрати тільки свіжий чистий виноград з ягодами яскравого кольору.
Вам знадобиться
  • - Виноград;
  • - тканина:
  • - дерев'яний ящик;
  • - деревні сухі тирсу.
Інструкція
1
Візьміть виноград, не потрібно його мити. На ягодах знаходиться шар, який надає їм матовість і захищає від появи цвілі. Якщо на них є волога видаліть її акуратно за допомогою ватного тампона. Для зберігання слід використовувати тільки сухі ягоди. Огляньте кожну з них, потрібно відокремити за допомогою ножиць гнилі та вкриті цвіллю ягоди.
2
Покладіть на руку суху ганчірочку і зверху гроно винограду, потім протріть кожну ягідку окремо. Візьміть великий дерев'яний ящик і застеліть його тканиною, зверху насипте тирсу, покладіть виноград таким чином, щоб грона не стикалися один з одним. Перекладіть їх тирсою і знову укладіть шар ягід. Останнім шаром повинні бути тирса.
3
Приміщення для зберігання винограду має бути більшим, добре провітрюваним. Температуру треба підтримувати вище 8 градусів тепла і вологість не менше 80%. Таким чином ви обережете появі цвілі на ягодах. Обов'язково раз на місяць перебирайте грона і викидайте загнили ягоди. У такому вигляді виноград можна зберегти до весни.
4
З винограду можна заготовити про запас сік, який слід зберігати в сухому прохолодному місці в щільно закритих банках. По можливості, приготуйте вино або оцет. Також, з ягід можна зробити компот. В останньому випадку можна додати яблука і груші, тоді не доведеться додавати цукор.
5
Візьміть свіжий виноград, очистіть його від загнивших ягід і відокремте їх від гілки. Розкладіть на попередньо застелений тканиною піднос і поставте на сонці. Сушіть протягом трьох-чотирьох діб, потім складіть в полотняний мішечок. Таким же способом можете засушити грона винограду. Тоді їх підвішують гронами і сушать на сонцем таким же способом як і ягоди окремо.
6
Для зберігання вибирайте виноград, ягоди якого великі з білим нальотом. Колір при цьому значення не має. Головне, щоб на них не було ушкоджень, чорних крапок і гнилі.