Як сканувати креслення.

Сканування офісних документів, які зазвичай не більше формату А4, не викликає ніяких труднощів, оскільки майже всі сканери розраховані на роботу з паперами саме такого розміру. Але при скануванні креслень, часто перевищують параметри стандартного аркуша для принтера, можуть виникнути складності. Створити електронні копії документів форматів А3-А0 допоможуть декілька корисних рекомендацій.
Вам знадобиться
  • - звичайний сканер
  • - будь-який графічний редактор
  • - програма Visio
Інструкція
1
Спочатку визначте, скільки звичайних листів для принтера поміщається на кресленні. Розмітьте документ із зворотного боку на прямокутники формату A4.
2
Скануйте кожен позначений ділянку, починаючи з лівого верхнього кута. Потім поступово переміщайтеся направо. А після закінчення обробки чергового ряду з розмічених прямокутників, спускайтеся на той, що знаходиться нижче.
3
При створенні копії кожної частини встановлюйте максимальний розмір сканируемой області. Це дозволить отримати зображення, що містять не тільки розмічений ділянку, але і невелике перекриття його з іншим фрагментом.
4
Після того, як всі частини креслення будуть відскановані, помістіть картинки в одну папку. Потім перегляньте отримані зображення і, якщо необхідно, виправте кут нахилу фрагментів креслення.
5
Відкрийте програму Visio. В меню «Файл» виберіть пункт «Створити документ». Потім встановіть потрібний розмір сторінки, який буде відповідати формату креслення на папері. Для цього в меню «Файл» клацніть по розділу «Параметри сторінки» і виберіть зі списку відповідний розмір.
6
Вимкніть сервіси «Прив'язка» і «Приклеювання», які знаходяться на панелі інструментів у вікні програми. Потім в меню «Вставка» виберіть напис «Малюнок» і клацніть по пункту «З файлу».
7
У вікні відзначте ту частину креслення, яка була відсканована першої, і натисніть кнопку «Відкрити». Перетягніть відкрите зображення у правий верхній кут робочого поля.
8
В меню «Формат» виберіть пункт «Формат малюнка». Встановіть прозорість зображення на 50% і натисніть кнопку «ОК».
9
Порівняйте вертикальні і горизонтальні лінії частині креслення з направляючими що з'явилася сітки. Якщо фрагмент документа перекошений, то в меню «Вид» виберіть розділ «Розмір і положення». Після чого виділіть поле «Кут».
10
Введіть градусну міру кута, на який необхідно повернути картинку. Якщо потрібно Изме нахил зображення за годинниковою стрілкою, то вкажіть позитивне значення. Для повороту в зворотній сторонці вводите відповідне негативне число. Натисніть клавішу Enter.
11
Після коригування кута нахилу частині креслення зробіть картинку знову непрозорою. Для цього в меню «Формат» клацніть по розділу «Формат малюнка» і виберіть рівень прозорості, рівний 0%.
12
Вставте цей документа і, при необхідності відкоригуйте його нахил. Споставьте картинку з першою частиною креслення, утримуючи кнопку Shift, і користуючись клавішами зі стрілками, розташованими на клавіатурі. Таким чином з'єднайте всі частини креслення в один документ.