Як заборонити запуск програми. Як заборонити виконання програми.

Ви хочете заборонити запуск програми деяким користувачам комп'ютера, але не всім. Тому її просте видалення вам не підходить. Перейменовувати програму і ховати її в інші папки - ненадійно. Краще зробити неможливим її відкриття для «не адміністратор».
Інструкція
1
Увійдіть в систему з правами адміністратора. Визначте, яка файлова система на вашому диску. Для цього відкрийте "Мій комп'ютер", виділіть диск місцезнаходження програми, запуск якій ви хочете заборонити. Клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрилося меню. Клацніть на властивості. Знайдіть рядок: файлова система - NTFS (або файлова система - FAT 32).
2
Якщо файлова система - NTFS, виконайте наступні дії: - Відкрийте папку, де знаходиться програма, виділіть її. Клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрилося меню. Активуйте властивості. Відкрийте вкладку "Безпека" .- У верхньому вікні виберіть користувача або групу користувачів, яким ви хочете заборонити запуск программи.- В нижньому вікні в колонці "Заборонити" поставте все галочкі.- Клацніть "Застосувати", " OK ".
3
Якщо файлова система - FAT 32, то найкраще перетворіть її в NTFS, в ній настройки безпеки гнучкіше і простіше, та й взагалі вона надійніше. Якщо ж у вас є вагомі підстави зберегти на диску FAT 32, виконайте наступні дії: - Відкрийте "Панель управління" => "Адміністрування" => "Локальна політика безпеки" => "Політики обмеженого використання програм" => "Додаткові правила". - Клацніть правою кнопкою миші, виберіть "Створити правило для кеша". Клацніть на кнопці "Обзор" і вкажіть програму, запуск якою слід запретіть.- В пункті "Безпека" виберіть "Не дозволено" .- В пункті "Примусовий" вкажіть, для яких користувачів повинне застосовуватися правило. Зазвичай це все користувачі або всі користувачі, крім адміністраторів.
4
Якщо ви захочете скасувати заборону, то для файлової системи NTFS - повторіть пункт 2, але, природно, не поставте, а приберіть галочки в колонці "Заборонити". А для файлової системи FAT 32, пройшовши по тому ж шляху, як в пункті 3, видаліть раніше створене правило для кеша.
5
Все вищесказане відноситься, в першу чергу, до операційної системи Windows XP. В Windows 7 для цих цілей з'явився інструмент AppLocker. Але для простих цілей це занадто потужний засіб. AppLocker більше призначений для налаштувань політик безпеки в мережах організацій. До того ж іде він тільки в комплектаціях Ultimate і Enterprise версій. Для нескладних завдань, подібних до цієї, і для Windows 7 можете використовувати описаний вище метод, команди незначно відрізняються, але загальний зміст той же.
Зверніть увагу
Спосіб 2. Відключення автозапуску заблокованих програм і служб. Щоб відключити автоматичний запуск програми або служби під час запуску системи Windows Vista, виконайте наступні дії. Натисніть піктограму Блокування автозапуску програм в області повідомлень. Клацніть Показати або видалити програми з заблокованим автозапуском. В результаті цих дій запуститься провідник програм в Windows Defender.
Корисна порада
AppAdmin - це безкоштовне Портабельная додаток для Windows, що дозволяє в два кліка заблокувати неугодну вам програму. Після завантаження та розпакування архіву з програмою, необхідно запустити виконуваний файл і з'явиться вікно, показане на скріншоті вище. Утиліта AppAdmin виручить вас в тому випадку. якщо вам потрібно швидко і надійно заблокувати запуск окремих програм без колупання в надрах налаштувань групових політик Windows.
В операційних системах сімейства Windows є програмні комплекси, запуск яких проводиться автоматично, тобто без участі користувача. Деякі з їх числа знаходяться в списку автозавантаження, їх досить просто прибрати. Куди складніше блокувати автоматичний запуск програм, яких немає в списку автозавантаження.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення AppLocker.
Інструкція
1
Для видалення програми зі списку автозавантаження необхідно запустити додаток «Налаштування системи». Натисніть меню «Пуск» і виберіть елемент «Виконати» або натисніть клавіші Win + R. У порожньому полі вікна введіть команду msconfig або виберіть зі списку, якщо вводили цю команду раніше. Також це додаток можна запустити через контекстне меню «Мого комп'ютера».
2
У вікні перейдіть до вкладки «Автозавантаження», знайдіть назву програми, запуск якої ви не можете заборонити і відзначте цей рядок. Потім натисніть кнопки «Застосувати» і «Вихід без перезавантаження».
3
В деяких випадках потрібного вам процесу в списку автозавантаження може і не бути. У такому випадку рекомендується використовувати утиліту для блокування запуску абсолютно будь-якого додатку, запис про який присутня у системному реєстрі. Перейдіть за наступним посиланням http://smartx.wpengine.com/products/tools/applocker і натисніть кнопку Download. Варто відзначити, що при використанні операційної системи сімейства Windows 7 даний додаток вже вбудовано в оболонку.
4
Запуск встановленої програми здійснюється через робочий стіл, для цього двічі клацніть по ярлику лівою кнопкою мишки. У вікні, утиліти перед вами з'явиться список всіх встановлених додатків, записи яких є в реєстрі.
5
Блокування необхідних процесів виконується в два кліка. Перший клік необхідно зробити за назвою програми, залишивши відповідну позначку на рядку. Другий клік необхідно зробити по кнопці Save.
6
Для виконання блокування додатка, назви якого немає в списку необхідно натиснути кнопку Configure в нижній частині вікна. У вікні, необхідно заповнити два поля. Перше поле Caption заповнюється назвою блокируемой програми, щоб вам було простіше орієнтуватися. У друге пусте поле Executable File Name введіть ім'я файлу. Наприклад, для архіватора WinRar необхідно вказати winrar.exe. Тепер натисніть кнопки Add і «ОК».