Як в'язати петлю підйому.

Вироби, зв'язані гачком, не виходять з моди ось уже кілька десятиліть. Популярність цього виду рукоділля в чималому ступені криється в доступності та простоті способів і методів в'язання. Один з основних прийомів у в'язанні гачком - перехід з одного ряду на наступний. Для цього необхідно зв'язати кілька петель підйому . Петлі підйому як би імітують перший стовпчик нового ряду, і по висоті повинні точно відповідати висоті одного стовпчика виїзного візерунка.
Вам знадобиться
  • Пряжа, гачок.
Інструкція
1
Закінчіть ряд тем візерунком, яким виконується в'язання. Переверніть виріб, щоб гачок з петелькою на ньому, виявився праворуч.
2
Гачок рухом від себе введіть під робочу нитку з лівого боку. Підчепивши нитка, протягніть через петлю, що знаходиться на гачку, злегка витягніть нитку. Вийшла одна петля підйому . Зробіть аналогічним чином потрібну кількість петель.
3
Визначити, скільки необхідно пов'язати петель підйому для кожного виду в'язання, можна за допомогою наступних підказок.
4
Якщо полотно в'яжеться стовпчиками без накиду, то на початку кожного ряду необхідно провязать одну петлю підйому .
5
Якщо візерунок складається з напівстовпчиків без накиду або напівстовпчиків з накидом, то для підйому потрібно зв'язати дві петлі.
6
Якщо виріб виконується стовпчиками з одним накидом, пишними стовпчиками, стовпчиками з двома накидами, то на початку ряду в'яжуть три петлі підйому .
7
Якщо полотно в'яжеться стовпчиками з 3-ма та 4-ма накидами, то для підйому необхідно пов'язати чотири підйомні петлі.
Зверніть увагу
Іноді в літературі з в'язання гачком петлі підйому ще називають поворотними петлями, бо перед тим як їх пов'язати, необхідно перевернути виріб на інший сторону.Обично в схемах з в'язання гачком петлі підйому позначаються чорної «жирної» точкою на початку ряду .
Корисна порада
Якщо в'язаний візерунок складається з складних поєднань стовпчиків різної висоти - рогаток, листочків, лапок, зубчиків і т.д., то кількість петель підйому визначається дещо інакше. У такому випадку в'яжеться стільки петель підйому, скільки необхідно було б пов'язати для першого з початку ряду стовпчика з даного візерунка. Припустимо, необхідно пов'язати зубчик з стовпчиків різної висоти - стовпчики без накиду, напівстопчиком, стовпчики з накидом і стовпчики з двома накидами. Візерунок починається зі стовпчика без накиду, отже, на початку ряду необхідно пов'язати одну петлю підйому.
В'язання гачком - старовинне мистецтво, яке здатне перетворити ваш інтер'єр витонченими і ажурними аксесуарами, а також додати оригінальності в ваш зовнішній вигляд - існує величезна кількість моделей одягу та головних уборів, пов'язаних гачком з використанням величезного різноманіття візерунків. Удосконалюючи мистецтво і вміння в'язати гачком, ви можете виготовляти справжні витвори виїзного мистецтва, але перш ніж підніматися до висот, необхідно освоїти ази майстерності. Кожен новачок в в'язання повинен навчитися в'язати повітряні петлі, які лежать в основі будь-якого в'язаного виробу, від простої шапочки до складного мережива.
Інструкція
1
Знайдіть для себе зручне положення тіла і сядьте так, щоб тіло відчувало себе комфортно. Покладіть клубок світлою і не дуже тонкої вовни зліва від себе.
2
Також зліва повинен розташовуватися джерело світла. Візьміть гачок правильно - у кожного гачка є «щічки», своєрідне плоске потовщення на стрижні, за яке його потрібно взяти великим і вказівним пальцем. Робочу головку гачка злегка розгорніть до себе.
3
Кінець робочої нитки покладіть на вказівний палець лівої руки, зробивши на кінчику нитки маленьку петлю. В петлю просмикніть головку гачка, після чого гачком підхопите вільну нитку і протягніть її через петлю.
4
На вашому гачку з'явилася перша повітряна петля. Злегка підтягніть її так, щоб петля лежала на гачку не надто вільно, але і не дуже туго. Потім підчепити гачком нитку і протягніть її в щойно пов'язану петлю - у вас з'явилася друга повітряна петля.
5
Затягуйте кожну петлю так, щоб в неї можна було без натуги протягнути нову нитку. Продовжуйте просмикувати нитку в кожну нову петлю, формуючи ланцюжок повітряних петель необхідної довжини.
6
Довжина ланцюжка визначається схемою для в'язання або вашими власними вимірами. В'яжіть ланцюжок не поспішаючи, рівномірно розподіляючи петлі. Слідкуйте, щоб ланцюжок виходила рівною і акуратною, а петлі були однаковими за розміром і ступеня затягування.
7
Вираховуючи потрібну кількість повітряних петель, не забувайте, що та петля, яка на даний момент знаходиться на гачку, не входить до числа провязани петель.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JaWWaKWaTbA